Де переселенцям та постраждалим від війни знайти безкоштовну юридичну допомогу?
Опубліковано : Новини Рівненщини
Як часто Вам доводилось звертатись до юриста чи адвоката? Думаємо, що кожен з нас хоча б пару разів за своє життя мав таку необхідність.
Як ми усі розуміємо, передумовою звернення до фахівців з права є невирішене питання чи навіть проблема: заборгованість соціальних виплат, розлучення, скасування неправомірного рішення державного органу тощо.
А коли війна забирає у тебе все та штовхає до переміщення у іншу місцевість, інколи з одним чемоданом у руках, а може і взагалі без жодних речей та документів, то таких невирішених питань та проблем виникає сотні чи навіть тисячі. І всі одночасно.
І, звісно, за таких умов звернення до платного юриста та адвоката стає чимось фантастичним (година часу фахівця право коштує доволі дорого).
І тоді ми шукаємо безкоштовну юридичну допомогу.
На щастя, в Україні надають таку допомогу ВПО та постраждалим особам від воєнних дій багато правозахисних організацій та установ, таких як: Восток SOS, Донбас SOS, Право на захист, Данська рада з питань біженців, Норвезька рада у справах біженців, Безоплатна правова допомога тощо.
А також допомогти у цій ситуації може організація ГО «Ти потрібен Україні» (www.uny.org.ua).
Юристи організації у рамках проєкту «Сильніші разом» складають шаблони юридичних документів та розміщують їх безкоштовно на посиланням https://www.stronger2gether.org.ua/help
Серед Доступних безкоштовних шаблонів ВПО можуть знайти:
- Запити на отримання публічної інформації в податкову та виконавчу служби;
- Заяви до банківських установ щодо кредитних відносин;
- Заяви про отримання втрачених/пошкоджених документів (їх дублікатів);
- Заяви у сфері освіти;
- Заяви до держпраці;
- Заяви у сфері опіки та піклування;
- Заяви до кіберполіції;
- Заяви та позови до суду (народження дитини; укладення шлюбу; встановлення факту смерті; виплата аліментів дружині, що втратила працездатність; відновлення матеріалів втраченого судового провадження; поновлення строку на подання апеляційної скарги);
- Скарги на дії посадових чи службових осіб;
інші документи.
Важливо, що усі документи створені у 2023 році відповідно до діючого законодавства України, а також юристи слідкують за актуальністю інформації в них.
Для їх використання треба лише:
- обрати відповідний розділ на сайті,
- обрати відповідний шаблон юридичного документа,
- скачати документ у ворді,
- вписати Ваші персональні дані,
- вписати назву органу, куди Ви подаєте документ,
- можливо дописати деякі обставини справи,
- потім подати підготовлений документ у відповідну інстанцію.
Використовуючи наявні шаблони, ВПО можуть зекономити час та кошти на юристів, а також енергію на пошуки у інтернеті шаблонів.
Частина шаблонів створені в рамках проєкту “Сильніші разом” ГО “Ти потрібен Україні” за фінансової підтримки Громадської організації «Інститут аналітики та адвокації» (ГО «ІАА») в рамках суб-гранту проєкту Re:Ukraine project за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується ГО «ІАА».
Зміст цього документу є одноосібною відповідальністю ГО «Ти потрібен Україні» і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію ГО “ІАА.
Джерело: RvNews