На Рівненщині презентували шість грантових проєктів

07.07.2023 13:13   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

Віртуальний музей Острозької іконописної майстерні, інтерактивні онлайн-галереї мистецькими колекціями Музею історії Національного університету “Острозька академія”, електронний каталог кириличних стародруків з цифровими копіями із Музею книги та друкарства м. Острога, інтерактивна онлайн-мапа діяльності УПА в Рівненській області, анімаційна історія князів Острозьких,  а також Центр культурних креативних індустрій - усе це цьогоріч буде створено в Острозі за підтримки Українського Культурного Фонду.

В п'ятницю, 7 липня, у конференц-залі готелю Reikartz Бергшлосс Рівне  відбулась презентація шести грантових проєктів, котрі будуть реалізовані в  місті Острог у 2023 році.

Реалізують проєкти команди чотирьох організацій - ГО "Студія розвитку туристичного іміджу малих міст" (Town Image Studio), ГО "Рівненська Горинь", МБФ “Відродження Острозької академії” та ГО "Братство імені князів Острозьких". Культурні ініціативи цих організацій отримали високі рейтингові позиції в межах трьох грантових програм УКФ: “Культурна спадщина”, “Культура. Регіони”, “Відновлення культурно-мистецької діяльності”.

Для громадськості та журналістів команди почергово представляли свої проєкти, загальна сума який складає понад 4 млн. грн. Модерувала захід проєктна менеджерка ГО Town Image Studio Олеся Гощук.

Проєкт “Острозька іконописна майстерня: віртуальний музей” презентував Андрій Брижук, заступник директора з наукової робити КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острог» та співзасновник ГО «Братство імені князів Острозьких». Цей проєкт покликаний показати багатогранність розвитку українського мистецтва для широкої аудиторії, сформувати в неї розуміння процесу розвитку локальної іконописної справи в контексті української культури. Віртуальний музей демонструватиме твори Острозької іконописної майстерні, що вирізняються емоційністю зображених: усміхнені, життєрадісні та доброзичливі обличчя святих, які в науково-популярній літературі описані як «святі, що посміхаються».

Оцифрування і каталогізація кириличних стародруків колекції Державного історикокультурного заповідника м. Острог” - це ще один переможний проєкт ГО «Братства імені князів Острозьких». Він покликаний надати рівний доступ до книжкової спадщини України, яка зберігається в Державному історико-культурному заповіднику м. Острога (ДІКЗО). В рамках проєкту буде створено відкритий каталог цифрових копій 40 найцінніших кириличних стародруків з колекції установи - видань Острозької, Львівської, Почаївської та Київської друкарень XVI-XVIII ст.

Про проєкт “Цифровізація мистецьких колекцій Музею історії Національного університету Острозька академія” розповідали викладачка кафедри філософії та культурного менеджменту НаУОА, керівниця проекту Ольга Шляхова та директорка Музею історії НаУОА, наукова консультантка проекту Анастасія Хеленюк. Реалізація проекту передбачає створення трьох віртуальних колекцій шляхом оцифрування 108 експонатів (скульптура та живопис) із трьох мистецьких зібрань Музею історії НаУОА. Усі відібрані зібрання будуть науково опрацьовані, каталогізовані та розміщені у форматі інтерактивних онлайн-галерей на сайті Музею історії НаУОА.

Керівник ГО "Студія розвитку туристичного іміджу малих міст" (Town Image Studio) Андрій Малюський презентував креативний задум проєту “Анімаційна історія князів Острозьких”. Командою проєкту буде створено серію із 7 анімаційних відео про різні аспекти історії та культурного надбання князів Острозьких. Історичну атмосферу буде реконструйовано за допомогою цифрових технологій. Дана ініціатива сприятиме розвитку туристичного потенціалу міста та, завдяки онлайн формату, буде популярна серед широкої аудиторії як в Україні, так і закордоном. Серія відео буде розміщена на сайті «Віртуального музею спадщини князів Острозьких» та стане логічним продовженням ряду ініціатив з популяризації культурної спадщини княжого роду.

Про наступний проєкт ГО "Студія розвитку туристичного іміджу малих міст" (Town Image Studio) під назвою “Центр культурних креативних індустрій” розповіла модераторка події Олеся Гощук. У рамках проєкту буде створено Центр культурних креативних індустрій в місті Острог. Діяльність Центру буде сприяти здобуттю неформальної освіти в різних галузях креативних індустрій серед молоді з усіх регіонів України, які планують працювати над розробкою інноваційних культурних продуктів. Завдяки роботі Центру вдасться створити нові можливості для розвитку та працевлаштування молоді, в тому числі ВПО, а також сприяти продукуванню нових культурних послуг та продуктів як для Острога, так і для інших міст та регіонів України. У цьому році буде проведено серію навчальних тренінгів з вивчення відеографії, оцифрування, 3D дизайну, 3D друку та інших тем, а також організовано креативний хакатон для молоді з різних регіонів України.

Крайньою в рамках заходу була презентація проєкту “Місця пам’яті про УПА: каталог пам’яток історії на Рівненщині” від ГО "Рівненська Горинь". Керівник проєкту Олександр Денисюк розповів, що дана ініціатива має на меті зібрати та систематизувати локальні комеморативні практики про діяльність УПА в Рівненській області, представити ці дані у вигляді електронного каталогу, а також скласти розгорнутий опис про низові ініціативи історичної пам’яті, стан пам’яток та перспективу їх включення в реєстр культурної спадщини. Також проєктом передбачено експедицію задля фото та відеофіксації пам’яток, зйомки топографії їх розміщення та опис їх актуального стану. Продукт проекту — інтерактивна мапа. І Острог стане  одним із перших міст, яке опиниться на ній.

null
 

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews