На Рівненщині є центр, де реабілітують бійців, які втратили зір

20.07.2023 09:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олекса Мирожит

На базі Рівненського обласного центру комплексної реабілітації (комунальний заклад обласної ради) розгорнув роботу реабілітаційно-відновлювальний табір «Життя після війни».

Упродовж двох тижнів військових, які втратили зір, навчатимуть основним навичкам життя: орієнтуватися та пересуватися в просторі, користуватися тростиною та GPS, обслуговувати себе та виконувати елементарну побутову роботу – тобто, все те, що для зрячої людини є нормою щоденного життя.

Крім того, бійці опанують вміння користуватися смартфонами та мобільними додатками, які розроблені спеціально для незрячих, працювати з комп’ютером за допомогою програм екранного доступу.

Це вже другий такий табір, який відбувається на Рівненщині цього року. Його ініціатором є громадська спілка «Сучасний погляд» за підтримки Фонду Олександра Терещенка – бійця-кіборга, який отримав інвалідність під час оборони Донецького аеропорту і не один рік підтримує реабілітацію українських воїнів.

Як розповіла координаторка проєкту та керівниця ГС «Сучасний погляд» Олеся Перепеченко, вони єдині в Україні, хто з 2019 року проводять реабілітацію бійців, які втратили зір на війні.

Цього разу учасниками табору є шестеро ветеранів з дружинами з різних регіонів та міст України: Києва, Білої Церкви, Жовтих вод (Дніпропетровщина), Бердянська та Червонограда (Львівська область). Хтось потрапив на реабілітацію вперше, а хтось вдруге приїхав, щоб опанувати нові навички.

Заняття з бійцями проводять досвідчені тренери, дехто із них сам має вади зору, тому легко знаходить порозуміння з учасниками табору.

 

Окрім навчання основних навичок, учасники табору проходять також заняття з фізичної терапії, а це стрейчинг, міорелаксація, компенсаторно-силові тренінги, корекційні дихальні вправи, скандинавська хотьба, міофастіальний реліф, йога.

Процес реабілітації та відновлення доповнили фізіотерапевтичним лікуванням: масажами, магнітотерапією, ампліпульстерапією, галотерапією – тобто, послугами, які надають у Рівненському обласному центрі комплексної реабілітації.

- Учасникам табору ми не просто надали житло та приміщення для занять. Вся матеріально-технічна база нашого закладу для них доступна. Таким чином ми спільно з громадською організацією розширили спектр реабілітаційних послуг для бійців, які втратили зір, - розповіла директорка центру Оксана Кравчук. 

Упродовж реабілітації здійснюється також психологічний супровід учасників табору та їхніх рідних. Останні, до прикладу, навчаються правил супроводу людей з втратою зору, дізнаються, як комфортно облаштувати побут та взаємодіяти в родині.

Крім того, проєкт передбачає виїзд в місто, щоб бійці на практиці закріпили теоретичні знання з орієнтування на місцевості.

Пресслужба Рівненської облради


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews