«Колір як Слово» Наталії Демедюк презентували у Рівному (фото)
Опубліковано : Вікторія Синиця
У Рівному в галереї європейського живопису «Євро-Арт» у рамках широкомасштабного проєкту «Євро-Арт» для талановитих», відбулось відкриття виставки «Колір як Слово» відомої художниці та письменниці Наталії Демедюк. В експозиції представлені як роботи олійними фарбами, так і акварелі.
Художниця, письменниця, журналістка, викладачка, фотографиня, громадська діячка, співзасновниця та керівник ГО «Медіа-Центр «Третя столиця», учасниця мистецьких груп «Художник», студії «Коло ART», членкиня НСПУ та НСЖУ. Це все одна людина – авторка виставки «Колір як Слово».
Виставка робіт мисткині вражає своєю багатогранністю: понад три десятки нових картин демонструють синтез живопису та поезії. У цих роботах кольори стають носіями емоцій, а кожен відтінок відтворює особливий настрій.
Локація зібрала надміру людей – колег по пензлю та по перу, студентів та друзів художниці, які відзначили особливу легкість та водночас глибину картин, різноманіття сюжетів, символізм, метафоричність та насиченість полотен образами та барвами.
Колеги-митці відзначили надзвичайну продуктивність художниці. Це її третя персональна виставка. Крім того, Наталія Демедюк брала участь більш ніж у 20-ти колективних виставках, а її картини часто подорожують виставковими майданчиками світу.
На презентації презентували артбук "Бачити й чути серцем", куди увійшли репродукції картин та поезія Наталії Демедюк. Появою видання авторка завдячує друзям та директору "Волинських оберегів" Віталію Власюку, який повірив в ідею та зміг реалізувати задум у стислі терміни. Частину коштів від реалізації артбуку буде передано на потреби ЗСУ.
Під час заходу авторка поділилася спогадами про свій творчий шлях і досвід, каже - пишається своїми вчителями, а це відомі митці Анатолій Іваненко та Олександр Бобришев. Художниця також займається у твочій студії "КОЛОАРТ" під керівництвом Павла Бенедюка. Завжди з вдячністю та трішки з ностальгією згадує Рівненську дитячу художню школу ім. А. Мартиненка, де класним керівником був Ігор Філик, скульптуру викладав Леонід Гринбокий, а також ділилися своїми знаннями Інга Буянова, Артур Мартиненко та інші митці-викладачі. Приємно, що вдалося продовжити свій творчий шлях у дорослому віці, - каже художниця.
«Художній процес стає для мисткині формою медитації та самовираження, сповненою символізму та метафор. Вона використовує фарби, як візуальне відображення своїх поетичних думок. І тоді кольори стають не лише елементами композиції, а й носіями глибоких емоцій, які вона вміє передавати через кольорові відтінки, що підкреслюють настрій. Кожна картина – це мов вікно в незвідані простори, де палітра відтінків грає на світлі, роблячи миттєвості вічними. Ця виставка доводить: мистецтво не має меж у своїх формах і вираженнях. Наталія Демедюк вкотре демонструє, як кольори розкриваються поетичними рядками, створюючи унікальний синтез мистецтв. Її «Колір як Слово» в акварелі додає легкості та прозорості, тоді як олійні фарби створюють глибину та насиченість», - зауважує арт-менеджерка галереї Юлія Савуляк.
Спеціальні подарунки для присутніх прозвучали від Наталії Павелко та Валентини Слуквіної, а саме - пісні на слова письменниці Наталії Демедюк, одна з яких присвячена рідному Рівному.
Довідково. Наталія Демедюк - учасниця близько 20 групових і персональних виставок в Україні та за її межами, співорганізаторка і учасниця благодійного мистецького вернісажу «Просто неба. Митці на підтримку ЗСУ», учасниця благодійних аукціонів, зокрема, польсько-українського «Свята без тата», «Благодійна кава» (Рівне), «October Ukraine Art Fundraising Auction» (Лондон) та ін. Виступала скульптором-аніматором серії пластилінових анімацій у рамках проєкту для особливих дітей «Маленький круасан у великому світі» та «Кольорові равлики» Олени Медведєвої. Її картини знаходяться у приватних колекціях в Україні та за кордоном, добірка її творів також увійшла до призового фонду Всеукраїнської приватної літературної премії «Рівненський акцент».
Виставка «Колір як Слово» Наталії Демедюк триватиме до 05 січня 2025 року.
Деякі картини можна придбати.
Джерело: RvNews