На Рівненщині влада та бізнес обговорили працевлаштування ветеранів
Опубліковано : Олекса Мирожит
У межах платформи «Діалог влади і бізнесу» відбулась зустріч із роботодавцями Рівненщини щодо працевлаштування ветеранів. До заходу офлайн та онлайн долучилося майже 150 підприємців.
У своєму онлайн зверненні заступниця Міністра у справах ветеранів України Юлія Кіріллова повідомила, що у відомстві зараз працюють у чотирьох основних напрямах: надання медичної та психологічної підтримки ветеранам, допомога членам їхніх родин, пакет соціальних послуг та вшанування пам’яті захисників.
«З 1 грудня в Україні розпочали роботу фахівці з супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. З Рівненщини на цю посаду вже рекомендовано 16 кандидатів. Вони надаватимуть інформаційний супровід та підтримку, консультуватимуть щодо отримання статусів, соціальних гарантій, проходження реабілітації, освітніх та інших послуг, працевлаштування, започаткування власної справи тощо. Невдовзі розпочнеться нова хвиля проєкту», - розповіла Юлія Кіріллова.
В Україні діють 24 центри ветеранського розвитку. У них ветерани та члени їхніх сімей мають можливість розвивати свої професійні навички, проходити перекваліфікацію, а також тут відбувається підготовка майбутніх помічників ветеранів. У Рівному такий центр діє при Національному університеті водного господарства та природокористування.
Активну фінансову підтримку у розвитку ветеранського бізнесу надає Український ветеранський фонд.
«На цій зустрічі ми зробили акцент на працевлаштуванні ветеранів. Це питання є важливим як з соціальної, так і з економічної точки зору. Нагадаю, одним із пунктів Плану внутрішньої стійкості, представленого Президентом, є «Політика героїв». Згідно з ним передбачається створення умов для інтеграції ветеранів у суспільне та економічне життя, забезпечення державних програм підтримки», - зазначив начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.
Учасникам заходу розповіли про різноманітні державні та регіональні програми, що дозволяють колишнім військовим розпочати власний бізнес чи отримати новий фах.
Ось основні з них:
- гранти на створення або розвиток власного бізнесу (на Рівненщині 46 позитивних рішень на суму 21,9 млн грн);
- компенсація 50% фактичних витрат на оплату праці (11 рішень на Рівненщині, виплачено компенсації на понад 100 тис. грн);
- компенсація фактичних витрат на облаштування робочих місць (9 рішень з області, надано компенсації на 600 тис. грн).
З програмами для ветеранів на відкриття власної справи, навчання та грантові заявки можна ознайомитися на сайті Державного центру зайнятості, ресурсі «Твій шлях додому» та порталі «Дія».
У межах заходу начальниця Управління з питань ветеранської політики Рівненської ОДА Марина Корольова розповіла про кроки впровадження ветеранської політики на Рівненщині.
Директорка Рівненського центру профтехосвіти Державної служби зайнятості Наталія Бура, власник та гендиректор групи компаній FGK Financial, голова ГО «Асоціація підприємців – ветеранів АТО» Сергій Позняк поділилися досвідом щодо напрямків адаптації та інтеграції ветеранів війни до цивільного життя шляхом їх працевлаштування, навчання та/або створення передумов для здійснення ними підприємницької діяльності.
Підприємство «Вераллія Україна» презентувало Центр здоров’я, створений для ветеранів.
Пресслужба Рівненської ОДА
Джерело: RvNews