Реабілітація спортом: як вона відбувається на Рівненщині
Опубліковано : Олекса Мирожит
Умови гри в ампфутбол мають свої особливості. Наприклад, милицю вважають продовженням руки, тож торкання нею до м'яча є штрафним.
Поле дещо менше за розміром, проте емоції й азарт від гри шалені. І найголовніше - кожен пас супроводжується підтримкою. Тренер в захваті від своїх підопічних і зазначає, що українські ветерани сильні не лише тілом, а й духом, а ще вони майже не жаліються на свою втому.
Начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль побував на тренуванні команди з ампфутболу «Верес Мрія». Познайомився з гравцями та тренером.
Нагадаємо, ампфутбол — це адаптивний вид спорту на милицях для людей із травмами та ампутаціями. Команда сформована з ветеранів.
«За нетривалий час існування вже проведено 4 товариські поєдинки - в 2-х є перемога, а 1 завершилася нічиєю. У планах – участь в офіційних турнірах. Втім, виграші на футбольному полі для цієї команди не найголовніше. Більш важлива місія – дати можливість хлопцям, які повернулися з війни, незважаючи на поранення, пограти в улюблену гру, поспілкуватися, психологічно розвантажитись», - сказав очільник області.
Також він додав, що «Верес Мрія» запрошує до себе на тренування усіх охочих. Домовилися, що з боку ОДА буде максимальна підтримка цієї ініціативи. Адже адаптація ветеранів до цивільного життя через спорт й надалі залишається серед пріоритетних у нашій роботі.
Нагадаємо, що в Україні впроваджуються заходи в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору до 2030 року ініційованої першою леді України Олена Зеленська Стратегія спрямована на формування шести напрямків для всіх груп населення. Суспільна безбар'єрність – норма, де кожна людина, незалежно від її особливостей, має рівні можливості та доступ до всіх сфер життя.
За матеріалами РівнеОДА
Джерело: RvNews
