Алергія на вино, на шампунь, на власного чоловіка чи дружину?
Дедалі більше людей потерпає від так званої множинної хімічної чутливості. Її ще називають "алергією на сучасне життя". Про тих, кому доводиться з нею жити, пише The Daily Mail.
Автор : Юліана Медічі

Фото з відкритих джерел
45-річна Антонія Бріндл, директорка маркетингової компанії має алергію на певне вино, пральні порошки, косметичні засоби, а засобів після гоління її наречений мусив перепробувати цілу купу, аж поки їм не вдалося підібрати такий, від якого жінка не чухатиметься і не задихатиметься.
"Зокрема я потерпаю, коли в когось новий килим; чи то запах, чи то частки тканини в повітрі, але в мене починається алергія", - каже Антонія.
![]() |
У 45-річної Антонії алергія на миючі та косметичні засоби, а ще на вино |
Зі слів професора дерматології з Бредфордського університету Ендрю Райта, на множинну хімічну чутливість (МХЧ) частіше страждають саме жінки.
"Ми щодня зустрічаємося зі стількома хімічними речовинами, і оскільки в людей різний поріг чутливості, може бути складно передбачити чийсь рівень алергії", - зазначає лікар.
Причому "винуватця" виявити буває дуже непросто. Наприклад, метілізотіазолінон (МІ) у 2013-му році був поширеним компонентом зволожуючих та сонцезахисних кремів, шампунів, навіть дитячих вологих серветок. Він подовжував термін зберігання, а ще – викликав подразнення та свербіж.
У 2014-му науковці рекомендували припинити використання МІ в тих косметичних засобах, які лишаються на шкірі. Одначе в тих, які належить змивати з волосся чи тіла, він лишився.
"МІ усюди. Він не токсичний, але може провокувати значну реакцію, часом я бачу багато такого", - говорить Райт.
Інша речовина, котра часто викликає алергію – парафенілендіамін. Він часто є в складі фарби для волосся чи тканин, копіювальних апаратів чи принтерів, косметиці темних відтінків, тимчасових тату, оліях тощо.
46-річна Джо Гордон "познайомилася" з ним кілька років тому, коли вирішила пофарбуватися в темніший колір, ніж зазвичай, і купила фарбу для волосся тієї ж торгової марки, просто іншого відтінку.
![]() |
Лікарі кажуть, "алергія на сучасне життя" зустрічається дедалі частіше. На фото Джо Гордон під час нападу |
"Наступного ранку моя голова роздулася, а мої очі звузилися до щілинок. Я кинулася до лікаря і два тижні просиділа на стероїдах. То було жахливо. Зі мною такого ніколи не було", - згадує вона. А потім Гордон спробувала нову фарбу для вій.
"Моє обличчя пекло вогнем, я не могла дихати. Мене відвезли до лікарні й на місяць посадили на стероїди… Знадобилося шість годин, щоби ця реакція вщухла. Мені було так погано, що на очах з'явилися пухирці, це був жах. Я не могла їсти, половина мого лиця була пурпурова. Страшенно боліли очі, обличчя і шия", - ділиться Джо.
Найбільшу тривогу лікарів викликає непередбачуваність алергічних реакцій. 41-річна Ніккі Беннетт часом відчувала свербіж шкіри та нудоту, коли мала справу з гелем для прання або для душу. Аж раптом у відпустці, намастившись своїм звичним сонцезахисним кремом, жінка з ніг до голови вкрилася пухирцями.
Відтоді Ніккі не переносить цілу низку чистячих засобів, парфумів та освіжувачів для повітря і мусить щодня пити антигістаміни. І найгірше те, зазначає жінка, що вона жодним чином не може знати, з якою речовиною контактували люди, з якими вона спілкується.
"Торік ми з (чоловіком) Меттом та моїми друзями святкували мій день народження. Коли ми сіли в чудовому пабі, я відчула, що в мене починається кропив’янка, і сльозяться очі. Певно, то було від того, що я обійняла одну з моїх подруг і вступила в контакт з її парфумом чи косметикою, і це дало реакцію. Мені довелося піти додому", - розповідає Ніккі. За порадою лікаря вона тепер "тримає дистанцію", не обіймає нікого і не цілує.
За вирішення своєї проблеми рішучо взялася 46-річна Мері-Грейс Мілнер, коли список того, чого їй слід уникати – від засобів для чистки килимів до зубної пасти - виріс до 400 найменувань. Жінка стала вегетаріанкою і повністю прибрала зі свого життя геть усі хімічні продукти, а ще звернулася до гомеопата та спеціаліста з акупунктури.
Конопляне мило для миття, сода для чистоти оселі, а ще Мері-Грейс уникає місць, де може зустрітися з алергеном.
"Я працюю, я активна. Я граю в теніс. Це неймовірно, кілька років тому я заледве могла за двері вийти", - тішиться Мілнер.
Нагадаємо, дуже-дуже важливо прати новий одяг, перш ніж його вперше надягти. Адже агресивні барвники та формальдегід можуть викликати серйозні алергічні реакції.
Джерело: Українська правда
