Цикл творчих проектів розпочинає Рівненський міський будинок культури

Проекти будуть спрямовані на висвітлення історії й діяльності окремих колективів та творчого шляху непересічних творчих особистостей, яких у величезному колективі РБК ціла плеяда.

01.04.2017 10:39   Джерело: RvNews
Опубліковано : Людмила Марчук

Фото з відкритих джерел

популярне


Рівненський міський будинок культури свій 60-річний ювілей не святкував. Якраз на той період, у 2015 році, в приміщенні проводився капітальний ремонт. Тож до 65-річного ювілею, який відзначатимуть у 2020 році, працівники цього культурного закладу починають готуватися заздалегідь.

Спілкуємося на цю тему з директором міського будинку культури пані Ольгою Стельмах.

 

– Пані Ольго, до 65-річного ювілею вашого закладу ще три роки, а ви вже щось таке грандіозне затіяли. Розкажіть про низку проектів, які ви плануєте за ці три роки реалізувати?

 

– Ми задумали так багато всього зробити, що боюся, що три роки буде нам мало, тож вочевидь ця діяльність буде мати продовження й надалі.

А хочемо, назріла така потреба, заглибитися в історію нашого закладу, дослідити цю історію. Бо коли приходять до нас на концерти чи інші заходи молодь, покоління 80-90-х, вони нічого не знають ні про будинок культури, що і як тут було раніше, ні про творчі колективи, як і коли вони створювались.

Тому ми й розпочинаємо цикл творчих проектів, які матимуть в своїй основі не тільки суто концертні програми, але й розкриватимуть історичний ракурс, зітканий зі спогадів тих, хто стояв біля витоків тих колективів, які вже самі є історією й легендою. Будемо знімати про ці колективи та людей, які з ними працюють, телесюжети, будемо вести пошукову роботу, піднімемо архіви, різні контакти, у тому числі й закордонні. Тож рівнян очікує багато цікавих творчих зустрічей.

 

– Цікаво. І хто, коли не секрет, ініціатор цієї ідеї?

 

– Звісно, ініціатива належить молодим талантам. Зокрема, ідею подала, а тепер, власне, й займається її втіленням Тетяна Тишкун (Батейко), відома у нашому місті естрадна виконавиця, учасниця відомого тріо «Лісова пісня». Вона багато спілкується з різними музикантами, от і народилася в їхньому колі ця ідея.

 

Тетяна Батейко-Тишкун

 

– Скільки на сьогодні творчих колективів працює в Рівненському міському будинку культури?

 

– Вісімнадцять колективів, враховуючи студію народно-ужиткового мистецтва та народну студію «Фотопростір». Появилося цього року в нас два нові колективи: молодіжний – «Подорожуючи світом» і фольклорне тріо «Ярина» під керівництвом Раїси Цапун, який націлений на нашу народну культуру, фольклорні скарби та автентичний спів.

 

– А які скарби, приховані у вашому закладі, збираєтесь відкривати? Тепер маєте гарну для цього базу. Тож чим подивуєте рівнян?

 

– Відразу все відкривати зразу не буду. Проект в роботі. Ми ще думаємо над робочою назвою, йде творчий пошук, збираємо ідеї. Але… Дещо ми вже підготували. Скажу, що починати нашу низку цікавих проектів будемо з наших корифеїв.

 

От, скажімо, таке ім’я, як Олександр Гайдабура. Його недарма називають батьком рівненського джазу. Це ж у музичному світі людина-легенда! Завдяки йому та ще музиканту-контрабасисту Богдану Столярчуку в Рівному ще в 50-60-ті роки звучав джаз. Тож розпочнемо наші творчі зустрічі з нього, його творчого портрета. Ми вже відзняли на відео його спогади й роздуми, готуємо його творчий вечір. Не буду розкривати, що саме буде в програмі. Хай буде рівнянам сюрприз. Про все повідомимо заздалегідь.

 

Олександр Гайдабура

 

– А що далі?

 

– У нас стільки корифеїв… От хор «Верес» зі званням «народний». Його так  люблять рівняни! На концертах повний аншлаг! А створений цей колектив ще в далекому 1960-му році. Десятки літ  керує ним самовідданий Петро Невірковець.

 

Народний хор "Верес". Рівне. Майдан Незалежності

 

 

А є ще хор «Патріот». Про кожного хориста, його особисту історію та велику любов до рідної народної пісні можна розповідати годинами. 

Є у нас знамените тріо «Срібна терція», якому вже 15 років, а рівняни вже мабуть і не пам’ятають, що його керівник Борис Забута був керівником «Наспіву»...

 

Тріо "Срібна терція"

 

А візьміть нашу «Полісянку», яка є заслуженим ансамблем танцю України! Похвалюся, що колектив пройшов відбір в Україні й на початку цього літа поїде на міжнародний фестиваль в Нідерланди, де представлятиме нашу державу. Керівник цього колективу Віктор Марущак, який працює з ним з 1980-го року, - також корифей. Недавно святкували його поважний ювілей і є що йому розповісти, а «Полісянці» є що показати.

 

Творчий колектив  заслуженого ансаблю танцю "Полісянка" на чолі з  Віктором Марущаком

 

Про кожен з наших колективів можна розповідати годинами. Тож, запевняю вас, попереду рівнян чекає багато цікавих творчих вечорів і зустрічей.

 

– Ви можете звернутися до жителів нашого міста. Гадаю, що люди залюбки допоможуть вам у пошуковій роботі.

 

– Так, ми запрошуємо рівнян до творчої співпраці і будемо вдячні всім, хто прийде до нас, аби щось нам донести, розповісти, принесе вирізки з газет чи якісь фотоматеріали, старі афіші, платівки тощо. Нам треба вчитися популяризувати своє, рідне. Це неправильно, що люди йдуть лише на концерти приїжджих артистів. Бо наші зірки не гірші.

 

– Бажаю вам, колективам будинку культури та їхнім керівникам успіху. А рівняни, гадаю, підтримають вашу ідею й будуть раді вам допомогти.

 

Спілкувалася Людмила МАРЧУК


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews