Георгій Косміаді повернувся до Рівного
23 березня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї презентували нову колекцію картин Георгія Косміаді
Автор : Галина Данильчук
Фото з відкритих джерел
24 березня минає 131-а річниця від дня народження художника і вчителя художнього мистецтва Георгія Косміаді, кращі роки життя й творчості якого пройшли у Рівному.
У цьому місті він був молодий і щасливий. Щасливий дружбою з однодумцями в колі місцевої інтелігенції. Щасливий учнями, які постійно оточували його та мали невтоленну жагу вчитися малювати не згірше свого вчителя. Це була вибудувана ним рівненська мистецька школа Косміаді. Щасливий і в особистому житті донькою-щебетушкою Надійкою.
Про творчість Косміаді говорить художниця Тетяна Лукашевич
Цю прекрасну гармонію життя й творчості поруйнували трагічні події 1939-40 років. Війна, падіння Польщі й перехід Волині під радянську владу відібрала від нього все. Змушений був емігрувати на Захід, де усе для нього було чужим і вже ніколи не стало рідним. Він залишив тут, у Рівному, своє любляче велике серце.
Косміаді Г. "Волинські торги"
Все життя художник творив, вкладаючи у колір і штрих свої думки, спогади і мрії про місто Рівне. Його донька Надія Георгіївна після смерті батька приїхала у місто свого дитинства і сприйняла вже інше Рівне, віднайшовши в ньому лише їй зрозуміле колишнє й до щему рідне. І щоразу, приїжджаючи в Україну, вона везе сюди батьківський спадок – малюнки, акварелі, полотна, наповнюючи ними обласний музей, українську гімназію, школу-інтернат, а тепер і окрему мистецьку світлицю на Драгоманова.
До дня народження Георгія Косміаді відкрилась у Рівненському краєзнавчому музеї виставка нової колекції робіт художника, яку привезла з Німеччини в Україну пані Надія. Ця колекція демонструється в Україні вперше.
Косміаді – художник, який, здається, вміє писати не фарбами, а туманом, сонцем, вечоровими сутінками, сяйвом місяця, кучерявими хмарами. Його образи – немов спогади про далеке минуле, яке вже не таке чітке, більше уявне, але дуже рідне і пам’ятне. Роботи створені в Німеччині, а на них – Горинь, Решуцьк, Гамарня, «Волинські Торги». І ще багато сакрального, бо, вочевидь, віра в Бога додавала художникові духовної сили.
Надія Косміаді з організаторами та учасниками виставки
Відкриття виставки «І знову Косміаді» – це значна березнева культурна подія у Рівному. Переконуюсь ще раз, що духовність у нашому місті має своїх чисельних споживачів, адже у рівнян різних поколінь є велика потреба у спілкуванні з прекрасним. Виявляє бажання знати і бачити більше сучасна молодь, яка із захопленням сприймає справжнє мистецтво. Є потреба в спілкуванні з прекрасним і у людей поважного віку, які останнім часом активізувались, об’єднуються у клуби і все частіше стають постійними учасниками культурних подій, які відбуваються в місті.
Надія Георгіївна Косміаді
У відвідувачів презентованої виставки була ще й гарна нагода поспілкуватись із справжньою рівненською легендою – Надією Георгіївною Косміаді, яка легко і весело відповідала на різноманітні питання про батька, його творчість, про старе, ще польське, Рівне.
Галина Данильчук
Джерело: RvNews
