Людмила Марчук

Людмила Марчук

журналіст, публіцист, блогер.

Лідія Рибенко: «Найкрутішим районом в США визнано Ukrainian Village!»

Це – Українська околиця, або ж просто Село в Чикаго!

20.04.2017 10:52   Джерело: RvNews
Автор : Людмила Марчук

Нагадаємо, що це вже друга розповідь пані Лідії про Чикаго, де вона нині перебуває. Її розповіді яскраві, мають безліч цікавих нюансів. Особливо для тих, хто ніколи в Америці не був. Ще є джерелом для роздумів.

Бо розповідь Ліди Рибенко неодмінно наштовхує на думку: чому українці в Америці змогли зберегти там свою маленьку Україну (й не тільки зберегти, а зробити її квітучою!), а ми тут, на своїй землі - не можемо?

Тож не опублікувати цю розповідь – просто гріх. Зберігаємо авторську стилістику.

 

 

 

Тут так і кажуть: «Завтра буду в селі, зустрінемось?»
А зустрітися є де. Окрім українських ресторанів, барів, кав’ярень, пунктів пересилання посилок (де завжди «завізно», особливо у «Міст-Карпати»), є ще чимало місць для спілкування. Чи не найголовніше – у кредитовій спілці «Самопоміч». 

 

Чикаго. Храми в українській околиці

 

 

 

Тут у затишному куточку з самого ранку увімкнено телевізор (звісно, налаштований на Україну), лежить свіжа преса (у Чикаго видається кілька україномовних газет і журнал), люди п’ють каву чи чай, до якого приносять з дому якісь смаколики, і неспішно бесідують.


Вулиця в Українській околиці

 

Упереваж це старші – молодші по роботах, звісно. Може, серед них є ще й ті, які потрапили сюди після воєнного лихоліття; саме це покоління найбільше долучилося до розбудови Української околиці. Розповідають, що вони біля своїх обійсть виставляли горщики (баняки), і за цією ознакою українці дізнавались про своїх земляків, які допомагали одне одному, як могли.

 

 Так виглядають вулиці в Українській околиці

 

Згадану вже пресу можна взяти (звісно безкоштовно) ще в кількох місцях, у тому числі й у магазинах. У деяких з них, крім українських, розкладені ще й польські часописи, а продавчині упереваж спілкуються як українською, так і польською.

 

 

Й українська символіка тут не новина

 

До речі, тут би корисно побувати тим полякам, які беруть на кпини українських заробітчан. Вони б швиденько позатуляли писки, бо в Америці польські пани, пані й панянки гарують так само, як українці в Польщі, і жодну роботу не вважають принизливою – утім, як і американці, при цьому всі ставляться доброзичливо одне до одного.

 


Але є щось невловне, щось особливе в Українській околиці, окрім того, що тут напрочуд затишно, уквітчано і чисто (а в Чикаго можна натрапити на місця, куди й заходити страшнувато), – чи то так українська душа відчуває український дух, підкреслений нашою символікою і прапорами, нашими храмами і нашою мовою, – думалося мені...

 

І смаколики на український кшталт...

 

Аж виявилося, що не тільки на мене таке враження справляє Українська околиця...

... Минулої весни, у свій перший приїзд у Чикаго, переглядаючи стрічку новин, натрапила я на інформацію, яка мене вразила.

 

Зацитую з допису, який опісля з’явився в Інтернеті під заголовком: «Українська околиця Чикаго – найкрутіший район в США!»:

 

«Рішення про присвоєння Українській околиці Чикаго титулу «найкрутішого району США» (hottest neighborhood the nation), згідно даних онлайн-брокера нерухомості компанії Редфін (Redfin), викликало цілу бурю суперечок. Почесне звання району гаряче обговорювали не тільки американці, а й представники української громади Іллінойсу...

 


Нагадаємо, що саме Редфін на початку 2016 року опублікував доповідь про «Найгарячіші райони 2016 року («Hottest Neighborhoods of 2016» report), в якій було описано житлові квартали 32-х міст по всій країні. Українська околиця (Ukrainian Village) отримала почесне перше місце серед усіх районів країни.

 

 

Розрахунок грунтувався на таких показниках, як пошуки житла, перегляди інформації про район в Інтернеті, пошукових запитах, кількості культурних та історичних будівель, архітектурних пам’яток та інших факторах, підрахованих на сайті Редфіна.

 

 

Цегляні двоповерхові котеджі, які будувалися для сімей робітників у 1800-х роках і які давно стали історичними будівлями, цікаві сучасні ХІХ і ХХ століття, церкви, музеї, культурні центри, мистецькі галереї та школи мистецтв; унікальні європейські кав’ярні, пекарні, ресторани, бари, нічні клуби, магазини та бутіки – архітектори, брокери, історики, журналісти та продавці нерухомості зійшлися в одному: Українська околиця по праву заслужила це звання». 

 


І подумалося тоді: Українська околиця – це свідчення того, на що здатні українці, вона демонструє справжню суть нашої нації.
Назагал в Чикаго налічують до трьохсот тисяч українців. Чи це лише ті, які вже стали американськими громадянами, не можу сказати напевно, позаяк є багато тих, хто «в процесі» вироблення громадянства. Приїздить чимало людей з робочими візами, студентів, а також «гостювальників». 

 


Українська діаспора в Чикаго відома своєю активністю. Тут гаряче відгукуються на події в Україні, збирають кошти на підтримку українських вояків, радо приймають артистів з Батьківщини.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews