"Страсті" за Головою. В Рівненський облраді продовжуються "договорняки"
Опубліковано : Степан Ромашкін
Фото з відкритих джерел
Ще не встигла обласна рада привітати нового голову, як стало відомо, що на посаді він протримається недовго. Союз «Батьківщини», «Свободи» та БПП заледве витримав до кінця засідання 8 вересня. І вже кажуть, що у жовтні облрада матиме нового керівника. Четвертого у цьому скликанні і знову радикального. Радикали, між іншим, нині назвали і дату наступного «шоу» — 17 жовтня.
У переддень сесійного засідання було дві версії розвитку подій навколо посади голови обласної ради. у Києві керівництво «Батьківщини» та Радикальної партії, як і минулого року, домовилося, що керувати обласною радою на Рівненщині будуть радикали. Натомість, в деяких інших областях — «Батьківщина» за підтримки радикалів.
Місцеві «батьківщинівці» зіграли у свою гру, пішовши наперекір вказівки зверху. Домовилися із БПП та «Свободою», розділивши посади в раді так, як про це свого часу мріяв Микола Кучерук — голову — «Батьківщині», першого заступника — БПП, а заступника — «Свободі».
Правда, минулого року пан Кучерук на кріслі голови бачив себе, тепер же вирішили, що доцільніше на посаді залишити спокійного та лояльного Миколу Драганчука, який останні місяці і так виконував обов’язки голови і задовольняв усіх депутатів.
Фактично, рівненська «Батьківщина» гралася з вогнем, не послухавши керівництво партії, яка має сувору вертикаль влади і останнім часом позиціонує себе як опозиційна до влади, тобто президента та його Блоку.
При цьому, що символічно, офіційно висували на посаду голови облради Миколу Драганчука не батьківщинівці, а депутатка та заступниця голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.
Як розповів згодом Микола Драганчук, зранку він просив членів своєї фракції не голосувати за нього, бо передбачав, що його обрання може обернутися у скандал.
За годину після таємного голосування і оголошення Миколи Драганчука головою облради з’явилася інформація, що Юлія Тимошенко зняла Миколу Кучерука з посади керівника обласного осередку «Батьківщини». Нібито прийшла і вказівка пану Драганчуку йти з посади.
Прямого впливу на Миколу Драганчука «Батьківщина» не має. Він позапартійний, на відміну від Миколи Кучерука. Проте під кінець засідання пан Драганчук вже й сам говорив, що не хоче залишатися на посаді, якщо це коштуватиме проблем місцевим «батьківщинівцям».
Як швидко напише заяву на звільнення і чи напише взагалі, поки невідомо. Цілком ймовірно, що частина депутатів переконуватиме залишитися пана Драганчука на посаді.
Проте точно, не депутати від БПП. Якщо Драганчук піде, керувати обласною радою залишиться Олександр Корнійчук, якого нині обрали першим заступником.
Депутати, які у сьогоднішню «коаліцію» не втрапили, іронізували, що Віталій Чугунніков, лідер місцевого Блоку Петра Порошенка, прекрасно переграв Миколу Кучерука. Бо саме такий сценарій йому нібито був вигідний.
Більшість схильна до думки, що четвертий голова обласної ради таки буде незабаром. Як швидко радикали, які нині були на диво спокійними та тихими (навіть попри те, що у залі був нардеп із запальним характером Андрій Лозовий), «братимуть реванш», можна буде оцінювати вже за кілька днів.
А нагадаємо, на посаду голови радикали хочуть висувати Оксану Лозову, маму нардепа Андрія Лозового та лідерку фракції Радикальної партії в облраді. До речі, апарат обласної ради — проти повернення радикалів, які у період, коли Володимир Ковальчук намагався поновитися на посаді, грозилися звільнити багатьох працівників. Нині представниці апарату зазначали, що якщо знову буде голова-радикал, писатимуть заяви на звільнення.
Втім, навряд чи це братимуть до уваги депутати, звиклі зважати на політичну доцільність. Від союзу БПП, «Батьківщини» та «Свободи» залишилися невдоволеними не лише радикали, а й «УКРОП», якому таки не віддали посаду директора водоканалу, фракція «Конкретних справ» та частина самих депутатів БПП, з фракції якого, між іншим, нині вийшли Михайло Кириллов та Юрій Шарманський.
Для голови обласної ради потрібно 33 голоси. Фракція Радикальної партії має 10, «УКРОП» — 5, «Батьківщина», якщо її «дотиснуть» з Києва, дасть теж не менше 10 голосів (загалом у фракції — 16), а решту, як будуть домовленості, додадуть КС та група Михайла Кириллова.
Джерело: Рівне Вечірнє