«Рівнеазот» — як окрема держава»
Опубліковано : Семен Палій
Фото з відкритих джерел
«Рівнеазот», на якому працює близько чотирьох тисяч людей, попри те, що з квітня зупинив виробництво, працівникам зобов'язався виплачувати заробітну плату. Втім, робітники нарікають, що виплачують із затримками, зарплата на картки почала надходити частинами — по 10-15%.
Георгій Козлюк, керівник первинної профспілки «Хімік-Рівненщина»:
— Заробітну плату не повинні затримувати більш як на сім днів, а нам виплачують навіть через 14. Окрім того, через те що видають частинами, важко зрозуміти, за який місяць ці кошти взагалі нараховують. Керівництво заводу звітує, що усе гаразд, але насправді це не так. Нам пояснюють, що затримки у виплатах — через недостатність обігових коштів, але торік, коли завод також зупиняв виробництво, таких проблем не було. Поки «Рівнеазот» стоїть, працівники продовжують щодня їздити на роботу, виконуючи дрібні ремонти. За час простою платять нам за голою ставкою, а коли завод працює, маємо ще премії.
Окрім того, нас, як незалежну профспілку, хвилює й інше питання. На заводі збираються закривати лінію виробництва адипінової кислоти, бо кажуть, що дорого обходиться сировина (власне, це ще потрібно перевірити). Внаслідок закриття скоротять 270 людей. «Рівнеазот» працює як окрема держава. Торік на територію підприємства, коли там трапився нещасний випадок, навіть прокурорів не пустили.
Найбільший завод на Рівненщині тепер має офіційно зареєстрований трудовий спір. Днями представники Національної служби посередництва та примирення мають зустрічатися із керівництвом «Рівнеазоту» і представниками його профспілки, які й заявили про спір через затримку у виплаті заробітної плати.
Зазначимо, що керівництво «Рівнеазоту» пояснює зупинку підприємства тим, що за січень-березень завод виготовив достатню кількість мінеральних добрив, виконавши усі зобов'язання перед клієнтами.
Джерело: RvNews