Що спільного у Європи з Донбасом?
Автор : Євген Рибчинський
Фото: Соціальні мережі
Сьогодні ще нічого. Проте, хто знає, що буде років, скажімо, через 50-70?
До Голодомору на Донбасі теж говорили на суржику або українською. Донецька область входила у десятку областей, що найбільше постраждали під час Голодомору і репресій. Задокументовано, що від голоду вимерли десятки сіл, які потім заселили білорусами, татарами, росіянами з Уралу, а також іншими етносами з Росії. Наприклад, у 1933 році лише у Іловайськ прибуло 147 ешелонів з людьми і худобою. Перевозили цілими колгоспами. 28 грудня 1933 року на станцію Сталіно приїхали 44 ешелони, де розміщувалися 3538 селянських родин з приуралля. А з 1939 почалося вже масове звезення туди радянського непотребу, оголошувалися оргнабори, видавалися комсомольські путівки, пропонувалося готове житло. Щороку на Донеччину прибувало від 400 до 700 тисяч нового населення.
Тому сьогоднішні мешканці Донбасу і кажуть, що їхні бабусі ім нічого не розповідали про Голодомор. Звідки ім знати про долю зморених голодом українців, в хатах яких іхні діди починали своє нове життя?
А тепер щодо Європи.
Коли нащадки сьогоднішніх сирійських емігрантів мільйонами голосуватимуть про вихід з ФРН, можливо хтось з істориків і пригадає, як це було в Украіні у 10-х роках 21 сторіччя.
Бо вони також не пам'ятатимуть, як їхні предки розбудовували Німеччину після Другої Світової. І ешелонів не пригадають. Лише те, що вони народилися саме на цій землі...
Джерело: Соціальні мережі