Про прапор Рівного розповідає книжка «Кольорові равлики»
яку написала з дітьми і для дітей рівненська письменниця Олена Медведєва
Опубліковано : Галина Данильчук
Щойно вийшла з друку і святково була презентована у Рівненській ЗОШ №3 яскрава книжка про рівненську символіку «Кольорові равлики» Олени Медведєвої.
Цю авторку добре знають не лише у Рівному, а й в Україні за її унікальними вишитими книгами – «Кобзарем» Т. Шевченка, творами І.Франка, Євангеліями, а ще креативними, зробленими власноруч із різноманітних матеріалів, дитячими книжками, де автором казок є її син Андрій. Пані Олена – людина неймовірного творчого потенціалу, талановита і до нестями працьовита, наполеглива у реалізації своїх задумів. Вона жінка багатої, щедрої і відкритої душі. Завжди поруч з нею ті, хто підтримує її у творчих планах.
Нещодавно побачила світ її перша книга «Рівненський буквар», де від «А» до «Я» в малюнках-ілюстраціях, фотографіях і доступному інформаційному матеріалі здійснений захоплюючий екскурс в історію, природу, культуру нашого краю. Цей «Буквар» створювали поруч з авторкою її юні помічники, майбутні художники і письменники.
В новій книзі-казці головні герої – білий, зелений і синій равлики, а коли вони поруч, то це й будуть смужки прапора м. Рівне. Цікаво, що передмову до цієї книжки написала 3-класниця Рівненської ЗОШ №3 Валерія Масло – і для маленької дівчинки День народження книги запам’ятається на все життя, а можливо буде тим дитячим місточком, що згодом проведе її у світ великої літератури.
Готуючи книгу до видання, п. Олена відшукала й художницю, яка зробила ілюстрації в техніці «дитячого малюнка», це львів’янка Вікторія Гордієнко.
«А що думають діти про прапор нашого міста?» – запитала вона дітей групи «Пізнайко» дошкільного навчального закладу ясел-садка №3 «Сонечко» та у молодших школярів Рівненської ЗОШ № 8. Їх безпосередні і досить влучні відповіді теж поміщені в книзі.
Олександр Діковицький, 6 років: «Я стану дорослим і побудую магазин, у якому буду продавати цеглу. А над дверима почеплю прапор Рівного».
Олександра Шемосюк, 6 років: «Прапор для того, щоб на ньому домалювати дітей, бо наше Рівне – це місто дітей».
Марія Грив’юк, 10 років: «Прапор потрібен для того, щоб місто було особливим».
Презентацію провели в школі самі учні і, коли розгорнули великий прапор Рівного, то у всіх ніби розправились плечі, ніби додались крила. Олена Медвєдєва розповіла свій сон, де міста мають янголів-охоронців, які спускаються з небес і, щоб не заблукати серед міст, кожен летить до свого прапора.
Джерело: RvNews