У Рівному стартує унікальний фестиваль

10.10.2017 14:30   Джерело: RvNews
Опубліковано : Юліана Медічі

За два дні до свята Покрови Пресвятої Богородиці  у Рівному стартує унікальний етнографічний проект – фестиваль «Лірницька Покрова у Рівному», який у нашому місті проходитиме уже вчетверте.

У програмі фестивалю –  майстер-класи, круглий стіл «Лірницька традиція Білорусі, Польщі та України: історія, практика, перспективи», заключний концерт лірників та кобзарів,   танці під ліру та безпосередньо лірникування і кобзарювання на вулицях . То ж 14 жовтня у  центрі міста, а також поблизу храмів  рівняни побачать «вуличних музикантів з минулого» — лірників та кобзарів, які співатимуть псальми та балади на епічну та релігійну тематики.

Участь у фестивалі візьмуть лірники та кобзарі з Білорусі, Польщі та України, а Рівне та Рівненщину на ньому представлятимуть  - Андрій Ляшук, Юрій Сковкін та Дмитро Кузьмич.

Рівненщина і, загалом, Волинь – благодатний край для реконструкції лірництва… Саме тут ще багато живих очевидців, які бачили і слухали останніх поліських лірників – Івана Власюка, Івана  Верховця, ліра якого дбайливо зберігається у музеї Дубнівського замку. Саме в Рівному періодично відбуваються  фольклорні дійства за участю відомих лірників України. Цьогорічний етнофестиваль «Лірницька Покрова у Рівному» має стати важливим етапом на шляху науково-реконструктивного руху однієї із найпотужніших колись в Україні волинсько-поліської  лірницької практики. Оскільки автентика не підлягає жодним, крім Божого та природнього, присудам, то сама Покрова велить  нам звернутися до однієї із найсвятіших естетик – лірницьких сакральних псальмів і кантів, балад та історичних пісень. Історичні дані про те, що у кожному полковому і навіть сотенному місті Великої України мали своїх бандуристів і кобзарів, а  західньо-українські лірники брали участь у нелегкому побуті січових стрільців і повстанців УПА, надихають нас на те, щоб продовжити й утривалити цю традицію. Приклад лірника Яреми (Вадима Шевчука) та інших братчиків кобзарських цехів, які  крім автомата взяли із собою на фронт ще й свої ліри і бандури, говорить про те, що справа «сучасних Мамаїв» живе і сьогодні.   Віщі слова Патріарха Філарета «З нами Правда, а, значить, з нами Бог – а з ким Бог – з тим і Перемога!»  - сьогодні, як ніколи, зрозумілі і потрібні кожному українцеві.

Отже, шановні рівняни та гості міста, відвідайте ІУ Міжнародний етнічний фестиваль «Лірницька Покрова у Рівному» і  доторкніться своєю власною душею автентичних глибин достеменної, а не сфальшованої традиції!

За матеріалами Рівненського міського палацу дітей та молоді


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews