Депутати Дубенської райради незадоволені безладом у місцевому суді

19.10.2017 11:33   Джерело: RvNews
Опубліковано : Марта Білик

У Дубенському суді присяжних переплутали з підсудними. Таку думку висловили окремі депутати Дубенської районної ради, коли перейшли до питання «Різне» під час чергового сесійного засідання, повідомляє Інформаційний портал м. Дубно.

Люди скаржились на порядок, правила суду, час очікування початку судового засідання. За їхніми словами, часом вони можуть просидіти без діла близько двох годин, чекаючи, коли розпочнеться суд. Обранці вважають, що їх оманою ввели в судову систему, адже обіцяли, що вони відвідуватимуть засідання рідко, у складних ситуаціях, а тому вимагали аби їхні повноваження у ролі присяжних скасували.

«В мене склалося враження, що працівники суду переплутали нас, присяжних, з злочинцями. Приходить мені повістка, як якомусь підсудному, приносить її поштарка і дивиться на мене «квадратними очима»: «Розпишіться». Та що це таке? Та я набрався стидоби стільки, що я ще за життя скільки не мав» – обурювався Сергій Вовчик.

А також згадав випадок, коли його колегу Камілу Котвінську шукали з поліцією. До жінки не могли додзвонитись, а тому залучили правоохоронців, щоб привести її в суд.

«Як нас просили стати присяжними, то казали, що ніхто нас не зачіпатиме. Кликатимуть лише тоді, коли довічне даватимуть. А тут получається тиждень через тиждень їдь туди і стовбич – що я не маю, що робити? То давайте розглянемо механізм як звідти вийти, хай районна рада нас звідти виведе» – просив Сергій Вікторович.

Його думку поділяла й Каміла Вікторівна. Депутат зауважила, що судді не дотримуються регламенту. І не зважають на те, що засідателі працюють на роботах і не можуть і цілий день проводити у суді. А бувало й таке, що з Русланом Озірським, з колегою зі школи, їм треба було день у день відвідувати судові засідання. З міських присяжних, за словами районних колег, уже 65% присяжних склали повноваження, то чому ж свій час мають витрачати районні обранці та ще й соромитись.

Однак, жодного рішення з цього приводу Дубенська районна рада на сесії не прийняла.

Відомо, що у список присяжних, який сформований цьогоріч, входять 15 осіб. Серед них – 10 депутатів.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews