38,4 мільйона гривень аліментів стягнули цьогоріч державні виконавці Рівненської юстиції

Завдяки запровадженим заходам впливу стягнули понад 17 млн грн боргу з аліментів

07.07.2018 19:16   Джерело: RvNews
Опубліковано : Дарина Ясна

38,4 мільйона гривень аліментів стягнули у 2018 році (станом на 27 червня) державні виконавці Рівненської юстиції на користь більше 16 тисяч дітей. З них, у зв’язку із застосуванням до боржників новацій Закону #ЧужихДітейНеБуває – 17,6 мільйона гривень. Для прикладу за аналогічний період (січень-червень) 2017 року було стягнуто 23,6 мільйона гривень аліментів. 

– Завдяки прийняттю Закону #ЧужихДітейНеБуває результативність роботи виконавців значно збільшилась. Ми маємо реальний результат від запроваджених дієвих заходів впливу. Діти змогли отримати допомогу, яку не бачили роками,  – зазначив начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Микола Станіщук.

За словами заступника начальника ГТУЮ у Рівненській області-начальника Управління державної виконавчої служби ГТУЮ у Рівненській області Вячеслава Бедикайла, з початку дії законодавчих нововведень з 6 лютого 2018 року державні виконавці винесли 4236 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами, у праві користування зброєю та у праві полювання. Складено 386 протоколів про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 КУпАП, з яких направлено до суду 318. Суди винесли 34 постанови про накладення на боржника стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. На даний час боржники відбули і відбувають суспільно-корисні роботи по 13 протоколах. Також видано 40 довідок про наявність заборгованості з виплати аліментів для виїзду за межі України. 

Новації другого пакету законодавчих ініціатив #ЧужихДітейНеБуває

У вівторок, 3 липня Верховна Рада прийняла другий пакет законопроектів (до нього входять Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми» (№8294 від 19.04.2018), Закон «Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України» (№8295 від 19.04.2018) та Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» (№8296 від 19.04.2018)) в рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває. Він посилює відповідальність за несплату аліментів та запроваджує ще жорсткіші засоби стимулювання батьків до їх сплати. 

Серед новацій:

- необхідність для претендентів на керівні державні посади надавати довідку про відсутність боргу та можливість звільнення з держслужби неплатників, які забули про своїх дітей більше, ніж на 12 місяців. Українці, які хочуть увійти до складу Кабінету міністрів, зайняти посади заступників міністра чи посади категорії "А" та "Б", стати прокурором, керівником НАБУ чи членом НАЗК повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців. Якщо заборгованість чиновника перевищить 12 місяців – це буде підставою для звільнення.

- збільшення мінімальної суми виплат на дитину;

- запровадження системи фінансових санкцій для тих батьків, які не сплачують аліменти своїй дитині більше року – від 20% до 50% від суми боргу;

- запровадження системи автоматизованого арешту коштів боржників;

- збільшення строку суспільно корисних робіт до 460 годин;

- адміністративний арешт до 10 діб для тих, хто ухиляється від суспільно корисних

робіт.

- притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від виконання

суспільно корисних робіт;

- скорочення з 6 до 4 місяців строку заборгованості для використання всіх обмежень

першого закону;

- адміністративна відповідальність за невиконання рішення органу опіки та піклування

щодо спілкування, зустрічей та участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає

окремо;

- адміністративна відповідальність за невиконання законних вимог посадових

(службових) осіб органу опіки та піклування;

- звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних «горе»-батька або матері у

випадку несплати останніми аліментів понад 3 роки;

- усі обмеження першого пакету застосовуватимуться до батьків, які не платять дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям навіть 3 місяці.

 

За словами Миколи Станіщука, завдання Мін’юсту – не лише стимулювати неплатників аліментів, а й розвивати інститут відповідального батьківства та допомагати добросовісним батькам. Відтак, важливою складовою законопроектів є також наступні новації:

- податкові пільги для батьків, які сумлінно виконують свій батьківський обов'язок, витрачають додаткові кошти на гуртки, навчання, спортивні та будь-які інші секції.
Зараз батьки мають право на податкову знижку, якщо оплачують навчання в українських ВНЗ та спеціальних технічних закладах. Податкова знижка буде поширена на дошкільну, позашкільну і загальну середню освіту в Україні. Тобто пільги отримають батьки, які записали дитину в приватний садок, музичну школу, спортивну секцію або курси вивчення іноземних мов.

- відміна оподаткування аліментів від батьків-нерезидентів. 

– Завдяки прийнятим законодавчим ініціативам ми зможемо підвищити мінімальний рівень фінансування дітей, які проживають у неповних родинах та ще більш посилимо відповідальність тих батьків, які не платять аліменти, – зазначив Микола Станіщук. – Разом з тим завдяки відповідним податковим пільгам діятиме й система мотивації для добросовісних батьків, які виховують, піклуються про своїх дітей, дбають про їхній розвиток.

Також законопроекти передбачають допомогу батькам, які доглядають за важкохворими дітьми, зокрема:

- виплату на тяжко хворих дітей, які не визнані в установленому порядку дітьми з інвалідністю, державної допомоги у розмірі прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.

- право на відпустку без збереження заробітної плати для того з батьків, хто доглядає за

важкохворою дитиною.

- зарахування до трудового стажу періоду догляду за важкохворою дитиною.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews