«Серце на ниточці» презентувала рівненська письменниця Віра Мельникова
Це нова книга про життя сучасних українців. В основі – повість про війну і життя, кохання, цінності вищі й вічні
Опубліковано : Анна Лимич
В тижні, що минув, знову книжкова подія: повість «Серце на ниточці» презентувала рівнянка Віра Мельникова. Шанувальники творчості письменниці зібралися в обласній науковій бібліотеці.
Чому авторка дала своєму творові, основаному на реальних подіях, таку назву – «Серце на ниточці?».
- Назва – глибоко символічна, – пояснює авторка. Адже людина живе доти, доки б’ється серце. Серце є як основним життєдайним органом у людини, так і дивним храмом найпотаємніших найщиріших почуттів людини – кохання і милосердя. Так У моїй повісті спостерігається сплетіння тем – життя і смерті, миру і війни, кохання і зради. Серце ж, коли воно у небезпеці, від смерті – «на ниточці», тоді це життя слід негайно рятувати! А як? Відповідь дає зміст повісті: «Лише братерська взаємовиручка, щире і вірне кохання, людське милосердя спроможні врятувати людину і підняти її дух.
У збірці, окрім повісті, вміщено ще й із десяток оповідань. Герої творів, прототипами яких стали наші сучасники, по-різному вирішують свої особисті та суспільні проблеми, спонукаючи читача серйозно осмислювати моральні і духовні виклики сьогодення.
Книга – легко сприймається і читається, вона причаровує своєю, можна сказати, елегантністю, точністю слова, правдивим зображенням того, що бачимо ми тепер навколо.
Віра Мельникова відома у Рівному не тільки як поетеса й прозаїк, але й як філолог-викладач, публіцист, адже чимало пише й публікує в ЗМІ свої статті. Відома і як майстриня. Адже майстерно виготовляє цікаві ляльки-мотанки та різні образні ляльки, які з її рук йдуть до людей, викликаючи найкращі емоції. До речі, до презентації книги авторкою була підготовлена ще й невеличка лялькова виставка.
Під час двогодинної презентації на тему книги та й на адресу її авторки прозвучало багато щирих і теплих слів, зокрема від: ідейного натхненника повісті – вояка Української армії Віталія Домащука і барда та волонтерки Мирослави Панасюк; письменників Ірини Баковецької, Неоніли Диб’як, Анни Лимич, Юлії Семенової, бібліотекаря Галини Конарчук, від науковця Лілія Овдійчук, яка прийшла на презентацію книжки зі студентами-філологами і багатьох інших.
Учасники зустрічі цікавилися тим, як з’явився задум написання книги?
– Після несподіваної зустрічі в дорозі з вояком АТО – Віталієм Домащуком (на фото – поряд з автором), результатом розмови з яким стало інтерв’ю для сайту www.rvnews.rv.ua – «Позивний Шустрий», – розповіла Віра Олександрівна, зізнавшись, що до глибини душі вразила її розповідь бійця про війну на Сході. А ще вразив його настрій – непереборне почуття віри у перемогу над ворогом.
І це – не гучні слова про його патріотизм і відчуття громадянської гідності. Він з братерською симпатією і теплотою говорив про своїх вояків-побратимів, про їхній міцний стан дух та взаємовиручку у скрутних ситуаціях бою, шанобливо відгукувався про свого командира підполковника Миколу Капіноса.
Дуже хотілося авторці, аби однойменна повість «Серце на ниточці», що стала основою книги, була максимально правдивою. Тож поряд із позитивними образами, яскравими особистостями, харизматичними героями – командиром майором Калиниченком, українським патріотом вояком-парамедиком Сергієм, вірною, щиросердною Надією існували й інші персонажі, в яких уважний читач знайде звичайні негативні прояви. А це – невиправний егоїзм Олени, професорської доньки, яка не розуміє великої місії військового командира, яку покладено на її чоловіка Валентина Калиниченка. Це – Олег, майже асоціальний тип, безвідповідальний в усіх відношеннях, колишній чоловік Надії, а також –інфантильний Сашко-програміст.
Авторка щиро подякувала всім, хто брав участь у творенні її книги: редактору Неонілі Диб’як, членам координаційної ради з видавничих питань, які впровадили у практику міста «Програму підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги в м. Рівному» (голова Галина Кульчинська), міському Управлінню культури в особі Тараса Максименка і Андрія Ткачука, видавництву «Волинські обереги» (директор Віталій Власюк).
Отже, «Серце на ниточці» Віри Мельникової пішло у світ. Воно справжнє і сповнене людською добротою, світлом письменницького слова, великою спостережливістю і талантом виявлення нашого життя способом книги. Воно б’ється, живе і дарує людям радість.
Авторка статті – Софія Троян
Джерело: RvNews