Кінологи поліції обмінювалися досвідом із колегами кримінально-виконавчих установ області
Опубліковано : Вікторія Синиця
13 березня відбулася спільна робоча нарада працівників кінологічного центру ГУНП в Рівненській області та Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації щодо налагодження дієвої співпраці у тренуванні і ефективному залученні службових собак у практичній діяльності.
Начальник кінологічного центру поліції області Вадим Гурін ознайомив присутніх із матеріально-технічною базою, умовами утримання службових собак, розповів про досягнення кінологів та особливості в тренуванні деяких порід, а також окреслив основні напрями роботи у взаємодії зі структурними підрозділами поліції.
Кінологічний центр на сьогодні має 25 службових собак, які здебільшого орієнтовані на розшукову роботу, однак троє із них займаються пошуками наркотиків, а п’ятеро — вибухівки та зброї. Із початку цього року завдяки допомозі чотирилапих поліцейських на території області вдалося розкрити 12 майнових злочинів.
Під час наради присутні обговорили актуальні проблеми в кінологічній діяльності. Також представники управління з питань виконання кримінальних покарань мали нагоду побачити роботу службових собак кінологічного центру. Спанієль Бакс продемонстрував свої здібності у пошуку наркотиків, а бельгійська вівчарка Аіда — вибухівки.
Крім того, бійці КОРДу, особовий склад якого поповнився німецькою вівчаркою Мікі, провели показове захоплення злочинця. У цьому їхня чотрилапа колега справилася на відмінно.
Працівники обох відомств домовилися про проведення на базі кінологічного центру на постійній основі спільних тренувань зі службовими собаками, особливо в частині навчального процесу, що стосується пошуку наркотичних речовин. Адже в установах виконання покарань чотирилапі орієнтовані на охорону, тому питання протидії такому виду злочинів серед ув’язнених є досить актуальним. Натомість поліцейські кінологічного центру готові надати кваліфіковану допомогу в підготовці та організації цих занять.
А загалом, як зазначив начальник відділу охорони режиму та нагляду в Рівненській області ЗМУ Олександр Рак, подібний обмін досвідом необхідний на сьогодні для вдосконалення роботи та чіткій координації дій між різними відомствами, особливо, коли це стосується певних дотичних аспектів у службовій діяльності.
За матеріалами ГУ НП Рівненської області.
Джерело: ГУ НП Рівненської області