На Млинівщині у тривалій епопеї з псевдо-породіллею і надуманим викраденням дитини суд поставив крапку
Псевдо-породілля не народжувала, а викрадення дитини надумане - такий висновок суду. Псевдо-матір за неправдиве повідомлення про злочин, завідомо неправдиві покази (в якості потерпілої) призначено покарання строком на 1 рік та 1 місяць обмеження волі. Проте від відбування покарання зразу ж і звільнили.
Автор : Віталій Тарасюк
Торік у Млинівському районі тривалий час пульсувала сенсаційна інформація всеукраїнського масштабу: жінка з одного із населених пунктів та її чоловік заявили, що у пологовому відділенні центральної районної лікарні у них відібрали дитину – заяву відповідного змісту зареєстрували у місцевому відділенні поліції.
Із цього приводу було багато розмов, дискусій. У селі навіть провели збори-зустріч із головним лікарем центральної районної лікарні, звідки начебто викрали дитину. Тоді чи не всі учасники зборів упереджено реагували на кожен його аргумент.
Позиція односельців була така: раз вони бачили односельчанку «з животом», тож вимагали пояснити, куди поділася дитина. А переконливі доводи головного лікаря сприймали скептично: мовляв, медики «купили» довідки, лікарів і таке інше.
Про «викрадення» дитини медиками і популярну «породіллю» йшлося на кількох вітчизняних телеканалах. І хоч фахівці «міф про вагітність» розвінчали, а відтак – і про «викрадення» дитини, дехто не переставав твердити: «Не віримо!»
Із цього приводу правоохоронці порушили кримінальне провадження.
Нещодавно у ході судового засідання у кримінальному провадженні за ч.1 ст. 383, ч.1 ст. 384 Кримінального кодексу України прокурором Дубенської місцевої прокуратури та обвинуваченою укладено угоду про визнання винуватості. Отож 34-річна жінка визнала свою вину в тому, що в січні 2018 року, будучи попередженою про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину, розуміючи неправдивий характер інформації, як і те, що вона не перебувала у стані вагітності та не народжувала дитину, звинуватила лікарів пологового відділення центральної районної лікарні в тому, що вони не повернули їй новонароджену дитину. Такі ж покази жінка надала слідчому під час її допиту у статусі свідка.
Млинівський районний суд затвердив угоду про визнання винуватості, а відтак псевдо-матір визнано винною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 384,ч.1 ст. 384 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про злочин, завідомо неправдиві покази потерпілого) та призначено покарання строком на 1 рік та 1 місяць обмеження волі зі звільненням від відбування покарання, з випробувальним терміном на 1 рік та з покладенням на неї обов’язків.
Вирок у законну силу не вступив.
Хоч би як, але можна вважати, що у тривалій епопеї з псевдо-породіллею і надуманим викраденням дитини поставлено крапку.
Джерело: RvNews