У Дубні на Рівненщині число знавців чеської мови зростає щороку
Опубліковано : Анна Лимич
У неділю, якраз на Святу Трійцю за католицьким обрядом, у Дубнівському товаристві Чехів Волині «Стромовка», яким керує Антоніна Пономаренко, відбувся традиційний конкурс знавців чеської мови. Свято проходило в районній бібліотеці.
Варто зазначити, що діти із сімей в Україні, коріння яких пов’язані з Чеською Республікою, за допомогою вчителів систематично вивчають чеську мову. З року в рік, протягом 28 літ, звісно, змінюється склад молодшої і старшої груп, однак робота з цього напряму в товаристві не припиняється. Знаючи чеську мову, дорослі діти вступають у навчальні заклади Чехії і успішно будують там свою життєву кар’єру.
Цього року, як і завжди, свято вдалося на славу. Виконуючи завдання, діти показали гарні успіхи, навчала їх молода вчителька Оксана Радчук. До складу журі увійшли Антоніна Пономаренко, голова Волинського чеського товариства Жанна Васильєва і чешка з-під Дубна співачка Емілія Фураченко.
Цікаво, що кожна дитина молодшої групи чеською мовою докладно розповіла про свою родину, а згодом називала речі, які пропонувалися у відео на екрані. Старші три хлопці і одна дівчина виконували спеціальні завдання, за якими оцінювалися їхні знання.
Кращими у молодшій групі виявилися: Евеліна Єзгор (І місце), Ілларія Сірман (ІІ місце), Марія Миргородець (ІІІ місце). У старшій групі перше місце отримав Денис Степасюк. Усі учасники були нагороджені Дипломами за призові місця і за те, що прослухали курс чеської мови.
Допомагала у визначенні результатів конкурсу і Марійка Процишина з Квасилова, котра добре володіє чеською мовою і цьогоріч вступила на навчання в м. Унічов Чеської Республіки.
Саме там закінчили гімназію не однин десяток дітей з України, зокрема з Рівненської, Житомирської, Одеської областей.
Унічов – тихе, приємне і затишне містечко з красивими архітектурними спорудами, з будинками, уквітчаними різнобарв’ям різноманітних квітів, запахом бузку, бузини і троянд.
І ось так чеське товариство «Стромовка» сприяє дітям, народженим в Україні, повертатися на свою прабатьківщину або й швидше – приймати у серце другу Вітчизну, знаючи, що й в Україні у кожного є домівка.
Джерело: RvNews