Як на Рівненщині допомагають людям з інвалідністю?

07.12.2019 08:12   Джерело: 7dniv.rv.ua/
Опубліковано : Вікторія Синиця

Наближається до завершення ще один прожитий нами рік. Яким він видався? Напевне, таким же, як і попередні, зі своїми клопотами, проблемами, здобутками та успіхами. Тобто, якщо не кращий, то й гріх сказати, що гірший. Бо попри всі негаразди міська влада не обрізала фінансування потреб людей, яким живеться найважче, отож які потребують особливої уваги і допомоги.

Соцдопомога рівнянам: цифри і факти

Буду апелювати цифрами, бо вони найкраще змальовують реальний стан справ у сфері соціального захисту. Так-от, всього в цьому році з міського бюджету на реалізацію заходів, спрямованих на підтримку осіб з інвалідністю, виділено 12 мільйонів 794 тисяч гривень. У тому числі понад 2 мільйони 565 тисяч гривень – у рамках реалізації Комплексної міської соціальної програми «Турбота». Якщо розкласти цю суму по поличках, то матимемо таку картину.

Так, 916,5 тисячі гривень спрямовано на надання фінансової підтримки громадським організаціям осіб з інвалідністю для здійснення їхніх статутних завдань та реалізацію започаткованих проектів. Це, зокрема, стосується продовження діяльності служби «Інватаксі» (ГО Рівненське міське товариство інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату»), надання послуг соціальної та психологічної реабілітації для дітей та молоді з обмеженими фізичними можливостями, їхньої адаптації в суспільство (ГО «Спілка інвалідів з дитинства «Передзвін»). Сюди ж входить реабілітація дітей-інвалідів та осіб з ментальними порушеннями і розладами аутичного спектра (ГО «Об’єднання інвалідів “Погляд”»), надання соціальних послуг мешканцям міста Рівного (Рівненська міська організація Товариства Червоного Хреста України), соціальної адаптації та інтеграції в суспільство дітей-інвалідів (ГО «Асоціація батьків дітей-інвалідів».

На придбання 256 технічних засобів реабілітації для створеного в управлінні праці та соціального захисту населення пункту прокату технічних засобів реабілітації з міського бюджету виділено 99,9 тисячі гривень.

Понад 443 тисячі гривень спрямовано на підтримку 2306 осіб з інвалідністю, які отримують соціальні послуги в підпорядкованих управлінню установах. А саме на придбання 1637 продуктових пакетів для осіб з інвалідністю і 600 подарунків для дітей з інвалідністю та на організацію заходів і урочистостей, які проводяться в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Рівного (вул. Дубенська, 27/29) та в Рівненському міському центрі комплексної реабілітації осіб і дітей з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату «Крок» (вул. Чорновола, 40).

Більш як 1 мільйон 105 тисяч гривень передбачено на надання матеріальної допомоги на лікування, виплату грошового заохочення та проведення соціальних виплат (щомісячних, щоквартальних, одноразових, щорічних) 2071 особі з інвалідністю. Серед них: особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни; з інвалідністю І групи, стипендіати міського голови за досягнення у творчо-мистецькій, спортивно-масовій, громадській та соціальній діяльності; перекладачі-дактилологи; з інвалідністю І групи по зору; особи з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС; з інвалідністю внаслідок війни, інвалідність яких пов’язана з травмами, пораненнями, каліцтвами, захворюваннями, отриманими під час безпосередньої участі в АТО та ООС; з інвалідністю І групи, інвалідність яких пов’язана з травмами, захворюваннями хребта і спинного мозку, та які пересуваються на інвалідному візку; сім’ї, в яких дитину-інваліда до 18-річного віку виховує один з батьків; сім’ї, в яких проживає двоє чи більше осіб і дітей з інвалідністю.
510 особам на лікування тяжких захворювань згідно з рішеннями Рівненської міської ради надано допомоги на суму 2523, 6 тисячі гривень.

Додатково з міського бюджету спрямовано обласному бюджету субвенцію в сумі 975 тисяч гривень на забезпечення отримання в КЗ «Рівненський обласний центр комплексної реабілітації інвалідів» 170 особами з інвалідністю міста Рівного соціальних послуг комплексної реабілітації.
Крім того, з міського бюджету виділено 123 тисячі гривень на оплату громадських робіт для забезпечення супроводу незрячих громадян.

Поряд з тим, 606,8 тисячі гривень спрямовано на забезпечення проведення виплати компенсацій 246 фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги».

Із державного бюджету на забезпечення соціальних гарантій виділено понад 10 мільйонів 507 тисяч гривень, з яких:

8849,9 тисячі гривень – на оплату виготовлення технічних засобів пересування та реабілітації і протезно-ортопедичних виробів;

1048 тисяч гривень – на відшкодування вартості санаторно-курортного лікування;

205,3 тисячі гривень – на виплату грошових компенсацій;

404,2 тисячі гривень – на надання реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю внаслідок ДЦП.

Мало це чи багато? Звісно, хотілося б більше. Але й за це треба подякувати.

Віра МЕЛЬНИК, начальник міського управління праці та соціального захисту населення

За матеріалами https://7dniv.rv.ua/


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: 7dniv.rv.ua/