Три поради рівнянам, як переЖИТИ локдаун (ВІДЕО)
Автор : Галина Гандзілевська
Ще кілька днів залишається до послаблення карантинних обмежень, але, здається, у багатьох нерви вже «на межі». Як все ж таки безпечно для себе (і для оточуючих) переЖИТИ ті обмеження, які на нас накладає карантинний спосіб життя?).
По-перше, давайте спробуємо подивитися на карантин якщо не з позитивної, то з конструктивної точки зору. Адже карантин - це не тільки вихід із нашої «зони комфорту», але й водночас - процес мобілізації ресурсів для подальшої реалізації життєвої місії кожного з нас. Тому дуже важливо, думаю, саме зараз перетворити запитання «ЧОМУ?» на запитання «ДЛЯ ЧОГО?», і отримати на нього відповідь. Бо саме життєва мета усюди розставляє пріоритети, усе наповнює смислом. Важливо продовжувати далі займатись СВОЄЮ справою, бути корисним у ситуації сьогодення, творчо пристосувавшись до неї. Адже переЖИТИ, означає, що ми продовжимо жити, при цьому навчаючись чомусь новому.
По-друге, давайте спробуємо дозволити… Причому дозволити не кому-небудь, а собі. Отож, дозвольте собі йти за покликанням, продовжувати займатись діяльністю, яка приносить задоволення, модифікуючи, творчо пристосовуючи її до реалій. Адже покликання – це, насамперед, внутрішня енергія, яка просуває нас до поставленої життєвої мети. Звичайно, онлайн-формат надає широкий спектр можливостей для досягнень (праці, навчання), навіть для якісного спілкування. Однак для балансу життєдіяльності, який власне і перешкоджає виснаженню, важливо витрачати енергію й на інші життєві сфери активності. На своїй лекції (посилання нижче) я розповідаю про те, як кожному/кожній зобразити своє «Колесо балансу».
По-третє – згадаємо здорову функцію такого психологічного механізму захисту як «Злиття». На сьогодні ми справді потребуємо короткочасного «злиття» з іншими людьми, особливо з близькими. Адже це дає нам почуття безпеки та тепла, насичує енергією. Разом з тим, дуже важливо зберегти здібність визначати, на який саме час ми залишаємося у контакті – бо важливо поважати як свої кордони, так і кордони інших. Думаю, це - один із кроків до формування психологічного імунітету, який зараз нам теж дуже необхідний. Окрім того, мабуть варто шукати маленькі радощі, які можуть нас наситити позитивною енергією. Вам приносить задоволення і теплі спогади запах кави?
Що ж, в умовах локдауну ми не завжди можемо завітати до улюбленої кав’ярні, але можемо себе побалувати напоєм, приготованим у домашніх умовах).
Про те, як «прокачати» свої ресурси під час карантину і «зарядитися» на успішний рік, ми обговорюємо під час інтенсиву «37+ ЖИТИ НА ПОВНУ!». Деталі – на сайті https://www.37plus.online/
Лекція проф. Галини Гандзілевської «ПереЖИТИ карантин: місія можлива!»
Джерело: RvNews