Рівненщина: через корупцію на митниці відбулося засідання Підкомітету з питань антикорупційної політики

23.02.2022 22:52   Джерело: RvNews
Опубліковано : Новини Рівненщини
За фактом системних зловживань на Рівненській митниці народний депутат України, член антикорупційного Комітету ВР Роман Іванісов скликав засідання Підкомітету з питань антикорупційної політики в економічній сфері.
 
null
 

 
«У той час, коли країна стоїть перед найбільшою військовою загрозою, вважаю неприпустимим і злочинним обкрадати державу перевертням у погонах. За неофіційними даними, від дій митників у тіні опиняються майже 1 млрд грн щомісяця!
 
Неодноразово отримував від вас, виборці, сигнали щодо корупції у митних органах і миттєво реагував депутатськими запитами і зверненнями до правоохоронних та антикорупційних органів. Але останні викриття Служби безпеки України кажуть про те, що корупція серед рівненських митників продовжує буяти пишним цвітом!
 
11 лютого 2022 року СБУ викрила посадових осіб Рівненської митниці Держмитслужби: зловмисники організували схему заниження митних платежів під час імпорту вантажних автомобілів на користь однієї із приватних комерційних структур. Імпортер, з метою мінімізації митних зборів та податку на додану вартість, свідомо вносив у супровідні документи завідомо неправдиві дані, видаючи нові авто за вживані, а митники ніби цього «не помічали». Такі дії зловмисників завдали збитків державі на суму майже 5 млн. грн.
 
За даними слідства, організував схему т.в.о. начальника Рівненської митниці Держмитслужби. Під його керівництвом підлеглі системно зловживали службовим становищем, не в повному обсязі перевіряючи достовірність поданих документів.
 
Зокрема, завдяки такій «службовій недбалості» одному з імпортерів вантажних автомобілів вдалося впродовж тільки останнього року розмитнити до 20 авто з недоплатою державі на кожному щонайменше 270 тис. грн.
 
За інформацією ЗМІ, основні локації митного оформлення із заміною документів – митні пости «Рівне», «Дубно» та «Сарни». Питання комунікацій та лобіювання на місцевому рівні, так і в центральних офісах правоохоронних органів у Києві вирішують перший заступник керівника Рівненської митниці Іванов Іван Іванович, а також Панчук Сергій Євгенович та Пригарський Роман Петрович. У журналістських розслідуваннях ці прізвища тісно асоціюються з корупцією та хабарництвом. Їхній загальний стан оцінюють у більш ніж 10 млн. США. Учасники «чорної схеми» мали щомісячні надприбутки у сумі до 2 млн. дол. США, а бюджет недоотримував близько 600 млн грн.
 
Перед тим, у вересні минулого року СБУ з’ясувала, що службовці митних постів «Рівне» та «Дубно» спільно з представниками митно-брокерських структур організували корупційну схему ввезення транспортних засобів з ухиленням від сплати до держбюджету митних платежів у повному обсязі. Тоді йшлося про збитки державі у сумі понад 15 млн. грн.
 
Ця масштабна схема, яка, на мою думку, може існувати не лише на Рівненщині, стала предметом розгляду мого підкомітету. На засідання Підкомітету з питань антикорупційної політики в економічній сфері ми запросили представників Державної митної служби.
 
Перед першим заступником голови Державної митної служби України Александр Щуцкий піднімали питання і щодо кадрової політики, і щодо діяльності структурного підрозділу, відповідального за профілювання митних ризиків.
 
Спитали з нього і щодо Іванова Івана Івановича, який не задекларував прибутки у вигляді біткоїнів на суму понад 85 млн грн.
 
За словами пана Щуцького, перевірка декларації Іванова Національним агентством з питань запобігання корупції відбулася, і матеріали передані до Національного антикорупційного бюро.
 
Член підкомітету Анатолій Бурмич та присутній на засіданні заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури Николай Тищенко запропонували представнику Держмитслужби ініціювати комплексну перевірку роботи усієї служби, і з’ясувати, чим же так цінні для структури такі особи як Іванов Іван Іванович, що він і досі перебуває на посаді.
 
За підсумками засідання підкомітету ухвалено рішення звернутися до:
- НАЗК щодо повної перевірки декларацій посадовців митної служби;
- МВС щодо ходу розслідування усіх порушених справ проти посадовців митної служби;
- Генеральної прокуратури з проханням взяти під особистий контроль порушені кримінальні справи.
Паралельно ми працюватимемо над створенням Тимчасової слідчої комісії з питань можливих корупційних дій у роботі митної служби у всіх регіонах України».


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews