У Рівненській області впроваджуватимуть Стратегію переходу з військової служби до цивільного життя
Опубліковано : Олекса Мирожит
Помічники допомагатимуть ветеранам пришвидшити та покращити комунікацію з державними та недержавними структурами, отримати довідки, пройти підвищення кваліфікації, працевлаштуватися, а також з інших питань, з якими стикаються наші оборонці після повернення додому.
Людей навчатимуть, на таку роботу братимуть насамперед ветеранів й ветеранок, які мають таке бажання, а також членів їхніх сімей та членів родин полеглих воїнів.
- Ми маємо надати всі необхідні дієві інструменти людині, яка повертається з війни, або завершує службу у силових структурах в мирні часи, щоб вона мала змогу успішно самореалізуватися у цивільному житті, – наголосила Юлія Лапутіна.
Ветерани – не тільки ті, хто потребує допомоги, вони потенціал громади, наголошує начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.
- Від того, як в громадах зустрінуть наших ветеранів, наскільки комплексно буде організована підтримка для них, залежить майбутнє. Це ті, хто далі буде розбудовувати країну. Тому на Рівненщині вже впроваджують проєкт «Система підтримки та супроводу ветеранів у громадах». Головна мета якого – актуалізувати і популяризувати інститут ветеранського кейс-менеджера на рівні громад, - розповів Віталій Коваль.
Так, нещадавно в Острозькій академії навчали фахівців, які будуть підтримувати ветеранів російсько-української війни у громадах Рівненщини. До розробки сертифікованої програми долучився і наш обласний комунальний заклад «Ветеранський простір».
Майбутні кейс-менеджери ознайомилия із сучасними підходами на рівні громад. Зокрема, обслуговування ветеранів, запровадження системи супроводу, забезпечення їх потреб. Також отримали додаткові навички у питаннях психологічної підтримки та комунікації.
Проєкт відбувається за фінансової підтримки USAID «Економічна підтримка України» та Ініціативного центру сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» (ІСАР Єднання).
Пресслужба Рівненської ОВА
Джерело: RvNews