Психологічне насильство в сім'ї - як розпізнати і що робити

31.08.2023 22:15   Джерело: RvNews
Опубліковано : Вікторія Синиця
Психологічне насильство в сім'ї є серйозною проблемою, яка може суттєво впливати на психічне та емоційне самопочуття постраждалої особи. Розпізнавання та подолання такого насильства важливо для забезпечення безпеки та добробуту кожного із членів сімʼї.
 
Ось кілька кроків, які можуть допомогти в цьому процесі:
 
Розуміння психологічного насильства: психологічне насильство може включати в себе погрози, зневажливі коментарі, ізоляцію, маніпуляції, постійну критику, зниження самооцінки, контроль над життям і змушення до різних дій без небхідності. Важливо розпізнавати ці ознаки та усвідомлювати, що це не прийнятно!
 
Звернення за допомогою: важливо звернутися до професіоналів, якщо ви стикаєтесь з психологічним насильством. Психологи, соціальні працівники та юристи можуть надати вам інформацію, поради та підтримку. Не соромтеся розповісти свою історію і звернутися по допомогу.
 
Створення сильної підтримки: залучення до вашої ситуації довірених людей, таких як родичі або друзі, може бути важливим ресурсом для подолання психологічного насильства. Знайдіть людей, яким довіряєте, та поділіться з ними своїм досвідом. Вони можуть надати вам емоційну підтримку та зрозуміти вашу ситуацію.
 
Навчання самозахисту: вивчення та практика навичок самозахисту можуть допомогти вам захистити себе та ваших близьких. Важливо знати свої права, а також збирати докази психологічного насильства, наприклад, записувати образливі повідомлення або фотографувати видимі наслідки насильства.
 
Індивідуальна терапія: консультування у психолога може бути корисним для допомоги вам розробити стратегії подолання насильства, збільшення самооцінки та знайдення нових способів управління ситуацією.
 
Захист своєї безпеки: якщо ви відчуваєте небезпеку своєї фізичної безпеки, важливо розробити план дій для забезпечення своєї безпеки. Це може включати знаходження безпечного місця для проживання або вживання заходів безпеки у випадку нападу.
 
Пам'ятайте, що подолання психологічного насильства може бути складним процесом. Важливе відчуття підтримки, самозахисту та отримання професійної допомоги.
 
Ганна Кухарук, психологиня з питань ГЗН Благодійний фонд «Рокада» Рівне.
Наш проєкт реалізується за сприяння UNHCR Ukraine - Aгентство ООН у справах біженців в Україні.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews