Етнографія Полісся — це культурний феномен Рівненщини, - Вікторія Дашко
Опубліковано : Наталія Рівненська
"Етнографія Полісся — це культурний феномен Рівненщини, який потребує комплексного представлення та додаткової промоції", - впевнена директорка Сарненського історико-етнографічного музею Сарненської міської ради та керівниця проєкту ЕТНОЦЕНТР «ПОЛІССЯ» Вікторія Дашко.
У цьому році Сарненський історико-етнографічний музей отримав грантову підтримку для створення ЕТНОЦЕНТРУ «ПОЛІССЯ». Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду. На території музею для нового етноцентру передбачена окрема будівля, ремонт якої команда музею розпочали ще в 2023 році завдяки фінансуванню від Сарненської міської ради. Це будівля початку ХХ століття.
У рамках проєкту облаштовано три зали етноцентру: дві з яких — це експозиції етнографії, де автентичні експонати поєднуються з інноваційними технологіями (відеодемонстрації, аудіогід, 3Д моделі оцифрованих експонатів), а третя — вхідна зала, є локацією для майстеркласів і лекцій.
В Сарненському історико-етнографічному музеї є унікальна колекція етнографічних зразків Поліського краю, що формувалася роками та досі поповнюється. Це вишиті жіночі сорочки, намітки, хустки, спідниці, свити, ткані та вишиті рушники, обруси, ткані рядна.
Команда проєкту впевнена, що етноцентр «Полісся» стане новим культурним і туристичним магнітом. Він підсилить зацікавленість українців до власної культурної спадщини та локальних традицій, формуватиме національну ідентичність нових поколінь та гідно репрезентуватиме українську регіональну культуру для іноземних туристів. У рамках проєкту команда запланували провести цикл публічних заходів.
Окрім офіційного відкриття етноцентру (31 жовтня 2024 р.) організовано чотири етномайстер-класи для дітей та дві лекції про етнографічну спадщину Полісся. На відкритті етноцентру презентовано арт-бук, що присвячений традиційному одягу Полісся. Також «відвідати» етноцентр можна буде з будь-якої точки світу завдяки 3D-туру.
Джерело: RvNews