У Рівненській області підліткам розповідають, що безпечного куріння не існує
Опубліковано : Олекса Мирожит
40% учнів віком 13-15 років вживали електронні сигарети, а близько 18% є нинішніми споживачами вейпів . Такі є результати Глобального опитування молоді щодо вживання тютюну.
Як повідомляють фахівці у Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб, останні декілька років вейпи та електронні сигарети стали все більш популярними серед підлітків та суттєво вплинули на молодіжне куріння. Багато людей вважають, що вони є безпечнішою альтернативою звичайним цигаркам. Однак, паління може завдати шкоди здоров’ю підлітків різними способами.
Одним із найбільш значних є вплив на розвиток мозку: процес навчання, пам'ять та увагу. Крім того, вдихання шкідливих речовин може пошкодити легені та дихальні шляхи, призвести до респіраторних захворювань, таких як бронхіт, астма тощо.
Це надзвичайно важливе питання стоїть на контролі. Тож, фахівці Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб провели для учнів 8-х класів Обласного наукового ліцею в м. Рівне лекцію про небезпеку паління «Що ховається за димом».
Ліцеїсти дізналися про шкідливий вплив на організм куріння, зокрема електронних сигарет і кальянів. Старшокласникам розвінчали міфи про «безпечні» тютюнові вироби.
Пам’ятайте: безпечного куріння не існує! Куріння є фактором ризику для будь-якої інфекції нижніх дихальних шляхів. Кожна десята смерть від хвороб серця спричинена ним. Куріння є одним із ключових факторів ризику розвитку ішемічної хвороби серця, інсульту і хвороби периферичних судин.
Куріння – причина кожної четвертої смерті від онкозахворювань.
Нікотин у будь-якій формі (сигарети, кальяни, вейпи) згубно впливає на всі системи та життєво важливі органи.
Пресслужба РівнеОДА
Джерело: RvNews