В середу Рівне «мінували» тричі
Спершу господарський суд на Набережній, згодом — багатоповерхівку на Пушкіна, а потім й вулицю Черняка.
Опубліковано : Новини Рівненщини
Фото з відкритих джерел
На усі три повідомлення зреагували спецслужби, на вказані місця виїжджала слідчо-оперативна група. Але ні вибухових речовин, ні пристроїв не було виявлено.
Анонімне повідомлення про замінування приміщення Господарського суду Рівненської обалсті, що на вулиці Набережній у Рівному, надійшло о 12.45 на спецлінію «102» в міліцію Києва. У цей час в суді слухалась справа щодо ДП «Укрбурштин». Позов подало рівненське міське управління Пенсійного фонду, щоб суд визнав «Укрбурштин», який має кілька мільйонів боргу, банкротом.
Суддя Господарського суду Рівненської області Наталія Церковна перенесла на 7 жовтня слухання цієї справи, і через кілька хвилин після цього й надійшло повідомлення про замінування. Із приміщення суду довелося евакуювати усіх людей. Представники ДАК «Українські поліметали», якому належить підприємство, впевнені, що таким чином їхні опоненти хотіли навмисне зірвати засідання суду. Вибухівки у суді піротехніки не знайшли.
Через годину саперам довелося працювати на вулиці Пушкіна — з будинку № 5 надійшло повідомлення про замінування сміттєпровода. З дев'ятиповерхівки також евакуювали мешканців і почали обстежувати будинок. Вибухівки не знайшли. Натомість на трубопроводі правоохоронці виявили аркуш паперу, на якому написано: «Обережно! В мусоропроводі бомба». Це застереження й налякало когось із мешканців будинку.
Останнє «замінування» в середу було на вулиці Черняка, поблизу будинку №14. Перехожі помітили, що біля автомобіля лежить чорний пакет. Викликали правоохоронців та рятувальників. Як виявилося згодом, пакет залишив власник авто. Чоловік забув його забрати, коли зачинив автомобіль.
СЗГ УМВС України в Рівненській області повідомляє, що правоохоронці встановлюють осіб, причетних до цих завідомо неправдивих повідомлень про замінування у Рівному.
За завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності, відповідно до статті 259 Кримінального кодексу України, передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк від двох до шести років. Крім кримінальної відповідальності, зловмисники мають відшкодувати матеріальні збитки, пов’язані з обстеженням приміщень та прилеглої території спеціальними службами.
Джерело: Рівне Вечірнє