Вишиті ікони волинянина Олександра Шума
представлені на виставці у Рівненському краєзнавчому музеї
Опубліковано : Галина Данильчук
15 років тому луцький будівельник Олександр Шум вишив свою першу ікону Івана Хрестителя в надії, що це допоможе в лікуванні матусі, що тяжко захворіла. Образ малював на полотні гелевою ручкою, а потім хрестик за хрестиком і – оживав Хреститель. Створення вишитих ікон захопило чоловіка і він одержав від священика храму Всіх Святих Землі Волинської благословення на цю клопітку і велику справу, віддаючи їй увесь свій вільний час, бо ж і нині пан Олександр працює в будівельній фірмі «Євродах – Центр».
Понад 50 ікон вишив майстер, які експонувалися не лише на Волині, а й побували в багатьох містах України.
На відкритті виставки у Рівному Олександр Шум представив не лише ікони, а й вишиті ним сорочки. У власноруч вишитому білому полотняному костюмі він був одягнений на презентації, що теж високо оцінили усі присутні.
Окрім захоплення роботами майстра, пана Олександра запитували про досить незвичне для чоловіків захоплення – вишивання, адже ми звикли, що перевага в цьому народному мистецтві належить жінкам. А він весело відповідає, що можливо з найдавніших часів все ж вишивати почали чоловіки, коли треба було оздоблювати речі зі шкіри. Але насправді працювати голкою і ниткою йому завжди подобалось і зараз, як тільки видається вільна хвилина, він береться за цю справу. Телевізор не дивиться, а лише слухає. Останнім часом його руки і невичерпна фантазія створюють чудові чоловічі і жіночі сорочки, які теж представлені на виставці.
Роботи свої майстер не продає і не виконує на замовлення, бо надто вони йому дорогі. Має від цих святих ликів благодать і таке ж світло йде до тих, хто їх споглядає. Що більше полотен, то більше удосконалення майстерності, то більше кольорової гармонії.
В наступному році Олександру Шуму виповниться півстоліття і його рівненська виставка – це один із пунктів творчого звіту майстра до власного ювілею.
Фото Галини Данильчук
Джерело: RvNews