«Музейний марафон» розпочався! На жаль із сумного – презентували книгу серії «Реабілітовані історією»
Опубліковано : Людмила Марчук
На презентацію нового тому, який включає анотовані біографічні довідки про 3868 осіб, котрі зазнали політичних репресій з боку радянського режиму (прізвища на «Л», «М», «Н») зібралися історики, краєзнавці, видавці та редактори, а також небайдужі до минувшини нашого краю громадяни. Відвідав захід і представник влади - заступник голови обласної ради Олексій Бучинський.
Шостий том «Реабілітовані історією. Рівненська область», як і попередні, містить спогади жертв репресій, архівні документи. Є чимало архівних даних, які публікуються вперше.
– Комуністичний режим завдав надзвичайно багато лиха для нашої української держави та українців. Сімдесят років тому, в рамках так званої операції «Захід», тисячі наших земляків були вивезені до Сибіру. Як розповідає моя бабуся Наталя, на збори дали п'ятнадцять хвилин. Прадід був бійцем УПА, загинув поблизу села Посягва Гощанського району, а всю сім'ю, посадивши до товарного вагону, вивезли до міста Омськ. Так чинили з простими людьми, дітьми… Тож важливо пам'ятати ті злочини, які здійснював радянський режим.
На сьогодні опублікували вже шостий том книги серії «Реабілітовані історією. Рівненська область». І обласна рада, зі свого боку, долучилася до фінансування видання та робитиме це надалі, - зазначив під час вступного слова Олексій Бучинський.
За словами керівника науково-редакційної групи “Реабілітовані історією. Рівненська область» Андрія Жив'юка, презентацію книги зумисне провели дещо пізніше, аніж вона побачила світ. Таким чином дали змогу читачам спершу заздалегідь ознайомитися з її змістом.
Робота над продовженням цього видання провадитиметься й надалі. Хоча про те, скільки ще томів вийде, наразі важко сказати, адже жертв репресій дуже багато. До того ж, у планах краєзнавців зібрати та опублікувати матеріали, які стосуються спецпереселенців.
Олексій Бучинський від мені всіх жителів Рівненської області висловив вдячність редакційній групі за докладені зусилля, щоб це видання побачило світ.
Видання це дуже потрібне, як тим поколінням, пережили репресії, так і новим, головно молоді, бо не можна жити в національній країні й не знати її історії.
До того ж, на лице гіркий приклад, коли люди, які живуть на сході України, не знаюши свого минулого, легко ведуться на російську пропаганду.
Джерело: RvNews