Свято у Рівному на Поштовій – культурно-мистецька родзинка міста
Опубліковано : Галина Данильчук
Воно відбулося й усі, кому пощастило в неділю 16 липня побувати на Поштовій, добре відпочили, поспілкувалися з друзями, знайомими й незнайомими, пізнали чимало нового з історії цієї маленької затишної вулички і були в захопленні від усього тут побаченого й почутого.
Гарні події народжуються, коли в них є духовна потреба. А пізнавати історію рідного міста через творчість, де присутня креативність і сучасне представлення, де горить іскра доброти й любові, наші містяни охочі. В цьому переконалися організатори свята на Поштовій, започаткувавши його у 2014 році й уже тоді визначились, що має свято відбуватися у стилі «ретро», де все нагадуватиме життя Рівного в міжвоєнний період 1930-х років.
Це була інша історична епоха, де в побуті, у смаках, в моді панувала європейська культура. У невеличкому на той час Рівному спільно мешкали українці, євреї, поляки, чехи, німці, плекаючи кожен свою мову, культуру і віросповідання. Носіями цих культур переважно були прості мешканці, що виплескували свої національні надбання на вулиці, де й проходило все їх суспільно-громадське життя. Саме таким шляхом і пішли організатори свята, а це родина мешканки вулиці Любові Чечук та її однодумці, рівненські краєзнавці й митці.
Оживало старе Рівне і на старих поштівках головної вулиці Рівного, великі копії яких розмістили на Поштовій та на старих мапах міста.
Цьогоріч Почесними мешканцями вулиці Поштової стали Олександр Ковтун – консул Генерального консульства України в Ростові-на-Дону і подружжя Анастасія й Олексій Беліч, які вже четвертий рік поспіль є активними учасниками свята і представляють на святі свою антикварну колекцію.
Серед гостей свята чи не найбільшої уваги і поваги одержала пані Надія Косміаді, яка вочевидь була тут єдиною, хто пам’ятає цю вулицю з довоєнних часів. Надія Георгіївна була у захваті від усього побаченого на Поштовій і її неприхована радість іскрилася в її 93-річних очах. Саме її визначили бурхливими оплесками рівняни як переможницю конкурсу «Кращий жіночий ретро костюм свята». А серед чоловіків це звання одержав маленький джентльмен Артем Ігнашов.
Цікавою була безпрограшна лотерея, фотозона для бажаючих увічнити себе в інтер’єрі стилю ретро.
Учасники свята мали змогу придбати цікаві авторські листівочки Олега Яринича та поставити на листівці печатку «Історичне Рівне – вулиця Поштова». Поштова вулиця сьогодні єдина в місті, яка має свою печатку!
Достатньо було для бажаючих запашної кави, чаю, смаколиків, які підготували кав’ярня «Джемм», волонтери і просто мешканці вулиці. Звичайно, найбільше бажаючих було побувати в кав’ярні «Via Regij», яку лише на цей один святковий день відкрили у старовинному будинку його господарі Любов Ананіївна Чечук і Наталія Мобіло. Тут виставлено десятки старовинних речей, які можна було розглянути, взяти в руки, сфотографувати.
Головне – всюди на Поштовій панувала атмосфера вишуканості, доброзичливості, яка спонукала до спілкування, нових знайомств, творчих обмінів і, звичайно, бажання зробити фото на пам’ять.
І годі про все описати. Свято було по вінця повне цікавинок і несподіванок, насичене радісним настроєм і щирим сміхом. Завдяки ГО "Громадський поступ" всім присутнім на святі дісталося по шматочку зі святкового торта.
Відбувся проект «Свято вулиці Поштової» за фінансової підтримки міського управління культури і туризму. Меценатом свята стала й Компанія Файн Сіті Девелопмент – забудовник мікрорайону Басів Схил.
Джерело: RvNews