На Рівненщині псевдобанкір викрав з карткового рахунку дев'ять тисяч гривень
Опубліковано : Наталія Рівненська
Майже дев’ять тисяч гривень зняли із банківської кратки шахраї у жительки Рокитного, що на Рівненщині. Правоохоронці закликають громадян бути обережнішими.
Тільки після дзвінка на «гарячу лінію» банку 28-річна жителька селища Рокитне зрозуміла, що її грішми заволоділи шахраї. Однак, перед тим потерпіла встигла назвати псевдобанкіру всі необхідні реквізити.
Шостого серпня жінці надійшло повідомлення про заблокування картки із зазначеними номерами телефонів, куди слід звернутися. За одним із номерів чоловік представився працівником служби безпеки банку. За традиційною шахрайською схемою, аферист довідався усі необхідні банківські реквізити та отримав коди доступу до рахунку, що надходили в подальшому жінці через смс. У результаті із картки жительки Рокитного зловмисники зняли 8800 гривень.
За фактом шахрайства у поліції розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України.
Правоохоронці звертаються вчергове до громадян! Будьте обачні і пам’ятайте, що працівники банків ніколи не запитують персональних даних клієнтів у телефонному режимі, адже володіють необхідною інформацією, тому подібні запитання повинні викликати у вас підозри.
Якщо зателефонував такий «співробітник», негайно завершіть розмову, зверніться на «гарячу» лінію банку, номер якої зазначений на звороті картки, та перевірте інформацію, яку вам озвучили невідомі. У разі необхідності, заблокуйте картку і не телефонуйте у відповідь на незнайомі номери, які надходять разом із смс про заблокування картки.
Головна умова фінансової безпеки – нерозголошення конфіденційних даних: ПІН-код картки, пароль доступу до рахунку або послуг банку,CVV-код картки, строк її дії, номер паспорта, ІПН тощо. Це конфіденційна інформація і передача її третім особам категорично заборонена.
За матеріалами відділу комунікації поліції Рівненської області.
Джерело: RvNews