Трудовий кодекс зазнає змін: зможуть звільняти за незадовільний стан здоров’я

19.08.2017 11:43   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

Ринок праці невдовзі зазнає відчутних змін. Розроблений Кабінетом міністрів законопроект нового Трудового кодексу прийняли в першому читанні. Рішення підтримали 258 народних депутатів.

Тепер Комітет з питань соціальної політики підготував документ до другого читання. Відтак, слуги народу приділили особливу увагу підставам для відсторонення та звільнення з роботи.

Оновлений трудовий кодекс може неоднозначно вплинути на життя українців вже найближчої осені. Про це повідомляє Судово-юридична газета.

У разі прийняття закону в запропонованому на даний момент варіанті відсторонити від роботи зможуть працівника, який знаходився в контакті з інфекційним хворим, наприклад, під час грипу. Тобто, якщо ви поспілкувалися з людиною, у якої грип, то працювати не будете, щоб не заражати інших. Також зможуть відстороняти співробітників, які відмовилися від вакцинації та медогляду. Цікаво, що в законі не вказано, за чий рахунок будуть оплачуватися медичний огляд. Працівник може бути відсторонений або звільнений також через те, що «порушує нормальну роботу юридичної особи».

Поняття «нормальна робота» ніде не трактується детальніше. Кожна юридична особа є господарем цього положення. Наприклад: якщо співробітник спізнюється на 5 хвилин, то буде вважатися, що він порушує «нормальну роботу» підприємства і може бути також звільнений.

Нових підстав для звільнення передбачається чимала кількість, що може привести до серйозних маніпуляцій з боку роботодавців. Звільнити зможуть за: незадовільний стан здоров’я; незадовільну кваліфікацію, яка підтверджується атестацією; відмова від щеплення або проходження медичного огляду; втрату працездатності; порушення «нормальної роботи»; через обман.

Також вводиться нова причина звільнення за обман. У документі говориться, що в разі отримання людиною роботи, яку він не зможе виконувати, його звільнять. Наприклад, при прийомі на роботу кандидат на посаду вказав невірні дані або прибрехав в резюме.

А от у разі скорочення штату роботодавець повинен попередити свого співробітника мінімум за 2 місяці в письмовому вигляді. Крім того, працівник після попередження про скорочення в робочий час має право шукати нову посаду і ходити на співбесіди, при цьому позначатися це на його заробітній платі не буде.

Тепер повідомляти про своє звільнення співробітник повинен всього за 3 дні, а не як раніше – за 2 тижні. Зробити це можна буде електронною поштою, а не особистою присутністю.

Що стосується відпустки, то тепер вона становитиме не 24, а цілих 28 днів. 

За матеріалами http://zik.ua/news


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews   674
Загрузка...