Свято Покрови мешканці вулиць Петра Могили і Коперніка вже третій рік поспіль відзначають разом
Опубліковано : Галина Данильчук
З ініціативи та за підтримки директора Рівненської пивоварні «Рівень» Мар’яна Годи у 2015 році вперше у святковий день Покрови, українського козацтва і Дня захисників України відбулося свято старих рівненських вулиць Петра Могили і Коперніка. Цей історичний куток Рівного в народі завжди називали «район пивзаводу», бо саме тут знаходиться найстаріше рівненське підприємство, яке вже стало архітектурною і технічною пам’яткою, туристичним об’єктом нашого міста – Рівненський пивзавод.
Мешканці навколишніх вулиць цю ініціативу активно підтримали і вирішили, що свято вулиць стане традиційним саме на Покрову, а Мар’ян Адамович пообіцяв громаді, що він, на скільки стане у нього сил, буде його підтримувати.
Цьогоріч, як і в минулі роки, до організації свята взялася місцева мешканка Олена Павлівна Козицька, яка в цьому році згуртувала навколо себе понад 50 активних мешканців різного віку. Разом склали цікаву розважальну й концертну програму, готували костюми, проводили репетиції. І свято відбулося неймовірно тепло (погода теж тішила осіннім теплом і сонцем), по-домашньому щиро, гостинно.
Олені Павлівні в цей день виповнилось 75! Для неї справжнім подарунком є та радість, яку вона може дарувати іншим. Скромна, проста, стожильна трудівниця, вона завжди переймається проблемами інших. Пані Олена, здається, знає в цьому районі усіх.
За нею юрбою ходять діти, їй всюди відчиняють двері, вона опікується хворими й інвалідами. Ось такі люди живуть серед нас, а ми їх, на жаль, не помічаємо, а лише користуємось їхньою добротою й безкорисливістю. Хочеться дуже голосно назвати їм’я чудової милої невгамовної жінки Олени Павлівни Козицької, бо на таких людях нині і тримається єдність громади.
Активну участь у святі взяли пенсіонери, молоді жінки, що зараз знаходяться у декретній відпустці, а також діти, які демонстрували свої таланти у художньому читанні, співі, танцях.
На святі розгорнули свої виставки-продажі народні майстри і кожен знаходив щось цікаве для себе.
Чималий інтерес завжди викликають маленькі саджанці унікального дерева гінкго й екзотичної рослини гіностеми, яку на святі представила рівненська травознавиця Тетяна Терещук.
Особлива увага була прикута також до виставок, які традиційно розгорнув у сквері Рівненський краєзнавчий музей. А це, зокрема, «Старі карти Рівного», «До історії найстарішої пивоварні Рівного», «Із особистих альбомів рівнян», «Мистецькі скарби Рівненщини».
Гості свята уважно розглядали карти різних періодів, знаходили свої вулиці, цікавились історичними подробицями. Інші знаходили на старих світлинах своїх знайомих і навіть родичів. Відчувається, що нині у молодих і старших людей є великий інтерес до пізнання правдивої історії минулого.
До щему емоційно-сильно відбулось завершення свята, коли спонтанно до мікрофонів вийшли рівненські професійні музиканти Раїса Цапун і Павло Дука, авторка і виконавиця власних пісень Валентина Слуквіна, до них приєдналися жінки і чоловіки, що люблять і знають українську пісню.
І злилися воєдино їхні голоси, і зазвучали народні, козацькі, повстанські пісні. І, коли з’єдналася музика, слова, голоси і душа, то ця могутня емоційна хвиля торкнулася душі й серця кожного, хто був на святі у старому районі Рівного і запалила щось дуже потрібне сьогодні кожному з нас – віру і любов до свого рідного, українського.
Джерело: RvNews