Крок за кроком: від пересічного рівнянина до «Героя року» (Фото)
Автор : Юліана Медічі
Майдан, Революція гідності, війна… Хочеться сподіватися, що скоро це речення матиме логічне закінчення словом «мир» і тоді нарешті можна буде поставити крапку. Проте нині ці слова просто влилися у щоденний лексикон більшості українців. Хоча для багатьох це не просто слова, а життєва позиція. І саме такої патріотичної позиції сьогодні дотримуються герої нашого часу – бійці АТО. Одним із таких героїв є голова Рівненської спілки учасників бойових дій та АТО «УВО» Василь Брагін.
Від пиріжків до автомобілів. Від Афганістану до АТО.
Народився Василь Брагін 13 січня 1967 року у Рівному. Середню освіту здобув у Загальноосвітній школі № 19. Також має середню спеціальну освіту за спеціальністю «штурман-помічник механіка». 1982 року пан Василь на деякий час покинув рідне місто та переїхав у Тюменську область колишнього Радянського Союзу. Через три роки його призвали до армії, яка була і досі залишається пріоритетом в його біографії.
«Тоді в Радянському Союзі був патріотичний настрій. Я виявив бажання служити в Афганістані. У квітні 1985 року після так званої «учебки» мене туди й направили. Я служив у 103 Вітебській дивізії. Перший рік був снайпером. Потім мене направили до розвідувальної роти, де згодом я став старшиною. Тоді я пройшов, так би мовити, перше бойове хрещення», - розповідає Василь Брагін.
Після Афганістану чоловік повернувся на Північ, де в ролі штурмана працював на катері помічником механіка. Подальшу його біографію, як і в цілому України, змінив 1991 рік, який обом подарував незалежність. Повернувшись до Рівного, пан Василь розпочав тут свою приватну діяльність.
«Я організував невеликий колектив з семи чоловік і ми на речовому ринку продавали пиріжки. Ідея виникла раптово, після того, як я одного разу просто купив на ринку смачний пиріжок. Так і зародився бізнес. Все було законно. В мене була ліцензія. Пиріжки щодня перевірялися, тобто все було організовано згідно законодавства», - запевняє Василь Брагін.
Цьому виду діяльності чоловік присвятив майже ціле десятиліття. У 2000-х роках розпочалася нова сторінка його біографії. Василь Брагін кардинально змінює діяльність і починає займатися автомобільним бізнесом. Автомобілі стали його стихією аж до 2013 року.
Потім поштовхом до розлому на до і після став Майдан. Всі бізнеси і підприємницька діяльність одразу відійшли в минуле. 2014 року під час першої хвилі мобілізації Василь Брагін пішов у військкомат. Хотів стати добровольцем, однак першого разу йому відмовили. Бажання здійснилося лише під час четвертої хвилі мобілізації. Спочатку чоловіка відправляли з полігона на полігон, де упродовж 4-х місяців проходили військові навчання. До слова, пан Василь мав дві спеціальності – снайпер-розвідник та командир бойової машини. Останнім місцем навчання перед АТО був Рівненський загальновійськової полігон. Тут йому доручили формування 3-го батальйону 14 бригади. Після цього бригаду нарешті відправили в зону проведення антитерористичної операції. Основним місцем локації на Сході була донецька Красногорівка, де упродовж восьми місяців йшли запеклі бої з ворогом.
«Спочатку, потрапивши в зону АТО, ми були дуже вражені тим, що там відбувалося. Армія була в занедбаному стані. Проте нам вдалося створити сприятливі побутові умови. Ми знайшли пральну машину та приміщення для душу, зробили їдальню. Адже, мабуть, для кожного військового основне – бути чистим, ситим та перебувати в нормальних побутових умовах», - розповідає Василь Брагін.
Після восьми місяців перебування на Сході Василь Брагін повернувся додому. Знаючи проблеми учасників АТО, він та його побратими вирішили створити спілку учасників бойових дій та АТО «УВО» (Українська військова організація). Нещодавно пан Василь став головою Рівненської спілки. «УВО» захищає інтереси учасників АТО та допомагає вирішити ті чи інші проблемні питання. Одним із найактуальніших проблем досі залишається питання виділення житла та надання земельної ділянки.
Усі сили, випробування та старання для Василя Брагіна не пройшли даремно. Його патріотизм та мужність достойно оцінили. 15 грудня чоловік став «Героєм року». Дану відзнаку пан Василь отримав в рамках загальнонаціонального конкурсу «Люди року».
«Я вдячний усім людям, які мене обрали на дану номінацію. Проте я не вважаю себе героєм. Герої ті хлопці, які зараз знаходяться на передовій і тримають натиск ворога», - відзначає чоловік.
Мабуть, усі бійці АТО достойні найвищих відзнак, адже завдяки їм і саме таким, як Василь Брагін, наші домівки досі у безпеці.
Джерело: RvNews