Тепер буде відомо, хто з жителів Рівненщини не хоче дбати про власних дітей

07.02.2018 21:23   Джерело: RvNews
Опубліковано : Марта Білик

6 лютого набув чинності розроблений Мін'юстом Закон №7277 #ЧужихДітейНеБуває щодо посилення відповідальності злісних неплатників аліментів. Захист прав дітей є одним із стратегічних напрямків роботи в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

– Це дуже важливий крок для захисту прав дітей, бо кожна дитина має право на гідне життя. Віднині державні виконавці зможуть використовувати нові методи впливу на боржників, які заборгували виплату аліментів більш ніж за шість місяців. Зокрема, до повної ліквідації заборгованості боржника можуть тимчасово обмежити у праві виїзду за кордон, праві керувати автомобілем, праві використовувати зброю, а також полювати. Запроваджується новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи для боржника. Він виконуватиме їх у вільний від навчання чи роботи час. А оплата за них піде на погашення боргу дитині. Боржник не матиме права не надавати згоду на виїзд дитини за кордон. Той з батьків, хто проживає з неповнолітньою дитиною, зможе виїхати з нею за кордон на відпочинок чи лікування без дозволу недобросовісного неплатника аліментів. Впевнена, що ці нововведення допоможуть державним виконавцям ще більш ефективно і результативно виконувати свою роботу, – зазначає перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Наталія Яцюк.

Також Міністерство юстиції відкрило Єдиний реєстр боржників, які мають заборгованість по аліментах. Реєстр знаходиться за посиланням https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors. Він стосується лише тих, хто має заборгованість по виплатах понад 3 місяці. У планах Мін’юсту – оприлюднення такої «Дошки ганьби» злісних неплатників аліментів у кожному регіоні, створення груп виконавців для ліквідації заборгованості по аліментах. А також запровадження системи щомісячного моніторингу Закону в дії з фіксуванням статистики і показників по регіонах вже з березня цього року.

Зазначимо, що у 2017 році відділи державної виконавчої служби  Головного територіального управління юстиції у Рівненській області стягнули 55,4 млн грн аліментів на користь 25 062 дітей.

Прес-служба Рівненської юстиції.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews