Як вберегтися від морозів: поради рівнянам та жителям області

26.02.2018 22:03   Джерело: RvNews
Опубліковано : Марта Білик

Нині стовпчики термометрів опускаються нижче 10-15 градів морозу. Тож, виходячи з дому, варто берегтися. Фахівці «Рівненського обласного лабораторного центру» склали список порад, які допоможуть рівнянам «пережити» фінальні акорди зими.

  1. Не вживайте алкогольних напоїв – стан сп’яніння характеризується великими втратами тепла, викликає ілюзію тепла й не дає можливості сконцентруватися на перших ознаках обмороження.
  2. Перед виходом на вулицю в морозну погоду слід поїсти. Під час роботи на свіжому повітрі краще мати при собі термос з теплим чаєм і пити чай через кожні 40-50 хвилин.
  3. Одяг і взуття для роботи на морозі повинні бути просторими – це сприяє нормальній циркуляції крові.
  4. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток надягати вовняні – вони краще поглинають вологу та залишають ноги сухими.
  5. Не працюйте на холоді без рукавиць. Найкращий варіант – це рукавички з водонепроникної тканини з хутром всередині.
  6. У холодну вітряну погоду змащуйте обличчя кремом, але тільки на жировій, а не на водній основі.
  7. Не носіть на морозі металевих прикрас. Обручки та каблучки на пальцях уповільнюють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок.
  8. При організації роботи на морозі необхідно передбачити можливість обігріву працівників у теплому приміщенні (щогодини).
  9. Не паліть на морозі – паління утруднює периферійну циркуляцію крові і кінцівки стають більш вразливими до дії холоду.
  10. Виконуючи роботи на холоді працівники мають контролювати стан обличчя один одного.
  11. Не дозволяйте обмороженому місцю знов замерзнути, це може призвести до більш значних пошкоджень.
  12. Уникайте роботи на морозі при сильному вітрі.
  13. Не виконуйте на морозі робіт з водою або з мокрими предметами.
  14. Якщо під час роботи на морозі ви відчули початок переохолодження, негайно зайдіть до теплого приміщення для обігріву та огляду місця потенційного обмороження.
  15. Не можна допускати до роботи на морозі підлітків і осіб похилого віку через недостатність терморегуляції в них.
  16. Для запобігання обмороженню не намагайтеся в мороз долати пішки великі відстані.
  17. Слід пам’ятати, що в мороз знижується рівень концентрації уваги та координації робочих рухів. Тому роботи з великим ступенем небезпеки в мороз краще не проводити.

Після повернення з роботи на морозі до теплого приміщення слід впевнитись у відсутності обмороження кінцівок, спини, вух та носа. Якщо необхідно, своєчасно розпочинайте лікування.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews