На Рівненщині 8 заробітчан постраждали від торгівлі людьми
З них четверо людей зазнали трудової експлуатації
Опубліковано : Дарина Ясна
Саме така форма торгівлі набуває поширення серед наших заробітчан. Почастішали випадки втягнення громадян України у злочинну діяльність із перевезення наркотиків чи нелегалів на морських суднах.
Про це розповіла голова ГО «Центр «Чайка» Лариса Гунько під час засідання обласної координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми:
«На сьогодні більше 200 громадян України перебувають в місцях позбавлення волі на території Росії, Таїланду, Малайзії, Греції, яких було втягнено в такий вид злочинної діяльності. В деяких країнах строк позбавлення волі може сягати довічного ув’язнення. Бажана багатьма українцями неофіційна форма працевлаштування неминуче тягне за собою ризик потрапляння в трудове рабство».
Найчастіше жертвами торговців живим товаром стають люди у складному стані. Вербувальники розповідають про високі зарплати і людина вірить у те, що за кілька місяців роботи закордоном вона зможе вирішити свої матеріальні проблеми.
Основним питанням, яке обговорювалось під час зустрічі, було підготовка до проведення інформаційної кампанії з протидії торгівлі людьми з метою відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми – 30 липня. Адже на сьогодні одним із важливих завдань в Україні, у тому числі на Рівненщині, є інформування про існуючу проблему торгівлі людьми та попередження потрапляння до сучасного рабства.
Як відомо, у 2013 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.
Джерело: RvNews