На Рівненщині попереджають про небезпеку пожеж
Опубліковано : Марта Білик
За даними УкрГідрометцентру, цими вихідними в Україні утримається надзвичайна пожежна небезпека 5 класу. Тож, значно збільшується і ризик виникнення численних пожеж у природних екосистемах та на відкритих територіях.
Лише з початку року таких загорянь виникло вже понад 16 тисяч.
Надзвичайники зазначають, що причиною масштабних пожеж у лісах, на торфовищах та на сміттєзвалищах зазвичай є наслідок людської легковажності або взагалі навмисні підпали. Саме громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду, викидаючи недопалки на узбіччя доріг, залишаючи сміття у лісах або спалюючи його на присадибних ділянках.
Зокрема, з 5 по 7 червня вогнеборці ліквідовували лісову пожежу у Зоні відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення. Окрім шкоди природі та завдання матеріальних збитків державі, ця пожежа вдарила також і по психологічному стану наших співвітчизників. Адже горіння, так званого “Бурого лісу”, який знаходиться у безпосередній близькості до Чорнобильської АЕС, викликало чималий резонанс і занепокоєння у суспільстві.
Крім того, на Полтавщині рятувальники боролися із вогнем на сміттєзвалищі поблизу м. Глобине.
Водночас на Миколаївщині, Житомирщині, Хмельниччині та в Кіровоградській області вогнеборці щодня ліквідовують по декілька пожеж сухої трави.
Тож, зважаючи на те, що пожежонебезпечний період наразі знаходиться у своїй активній фазі, Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час перебування у природних екосистемах.
Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
розводити багаття у лісі та лісосмугах;
заїзджати автомобілем до лісу;
палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;
створювати смітники та спалювати відходи;
спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;
Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».
Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.
Джерело: RvNews