На Рівненщині боротися зі сказом будуть за допомогою літаків

13.09.2018 23:54   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олександр Войцеховський

В Рівненській області, як відомо, спалах захворювання на сказ серед тварин. У Держпродспоживслужбі вирішили вдатися до радикальних дій: вакцину проти сказу запакують у їстівні брикети, які по території області розкидатимуть з повітря. Для цього задіють літаки. Жителів області просять не чіпати брикети. Про це повідомляє РВ.

 Приманки розкидатимуть орієнтовно з 17 вересня цього року. У Держпродспоживслужбі називають це кампанією з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків, єнотовидних собак), проти сказу шляхом розповсюдження приманок з вакциною із літаків. Дана робота поки що не буде проводитись в Демидівському, Млинівському та Радивилівському районах.

Розповсюдження приманок відбуватиметься над лісовими та польовими угіддями області, поза територіями населених пунктів та водойм. Коли жителі області побачать літаки АН-2, який розкидає приманки, їх просять не хвилюватися.

Приманка безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із різким запахом м’ясокісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу.

Дані заходи забезпечать створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними  розповсюджувачами збудника сказу.

Прохання до жителів області: при виявленні приманок – не брати їх руками і не переносити з місця на місце, тим більше додому. Особливе прохання  застерегти своїх дітей щоб при знайденні приманок з вакциною не грались нею, а тим більше не пробували її розламати.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews