День Сорому. Або чому я сьогодні не піду на майдан
Автор : Людмила Марчук
Рівненський громадський активіст Юрій Дюг написав цей пост у 2015-му. Цього року Фейсбук повторив. А коли читаєш, то не виникає жодного сумніву, що це написано сьогодні. Юрко писав про два роки від Майдану, революції Гідності. Нині минуло вже п’ять. Перша ювілейна дата. А що, панове, змінилося?!
Два роки тому я був одним із перших хто вийшов на майдан в Рівному. Це було максимум чоловік 20 без партійних прапорів, мегафонів і гасел. Просто хотіли висловити свою незгоду. Вірили в краще, але в душі я розумів, що боротьба буде важкою. Це було зрозуміло ще з 2010 року. Зек і збудована казнокрадами система так просто не піде. За два роки по тому ми все ще боремося. Бо зек пішов, а система ні. І боротьба з нею йде не на майдані.
От чому я не вийду сьогодні на майдан:
1. Українські ледарі люблять вигадувати собі свята. Після першого майдану нездари вигадали День Свободи – який самі ж дискредитували своєю бездіяльністю. Тепер політики придумали День гідності – щоб був привід привітати нас з чимось, попостити фоточки з майдану. І все.
- «Я стояв на майдані» – ця фраза набила оскомину ще після Помаранчевої революції, але її далі продовжують юзати. Політики – найбільше. Особливо коли треба ділити посади. Тоді з’ясовується, що на майдані стояли всі. І в чомусь вони праві. Бо на майдані стояли і регіонали, і беркут, і менти. Теж учасники революції гідності – Берташ, Хомко. Губанову під час штовханини в ОДА навіть руку пошкодили. Можна подавати як травмованого на Революції гідності. Що з ним тепер виступити на Майдані не можна? Можна! Змогли ж порошенківці з регіоналами в одному списку піти на вибори. І тут зможуть. А хіба не так? Хіба слуги системи не вітають нас сьогодні з реклами? Хіба партії не роздають рекламні запрошення на сьогоднішні мітинги? Хоч якась тварина попросила вибачення?!
- Пам’ятники, але не повага. Небесна сотня і постраждалі на майдані боролися не за пам’ятник для себе, а за зміни. Тим часом змін обмаль. Натомість пам’ятники майданівцям колишні регіонали організовують красиві. І вбивають красиво. Згадайте трилер з убивством Сашка Білого. А хто наввипередки робив експозицію Небесної сотні перед виборами, щоб відкрити її на Покрову? Чи не Хомко? Є приказка одна «Цигани – дивна нація. Робити нічого не хочуть, обманюють, крадуть. Але як вони хоронять! Як гарно хоронять!»
- За два роки не покараний жодний убивця майданівців, жоден регіонал, жоден корупціонер, жоден чиновник сепаратист. Жоден.
- За два роки у тюрмах знову з’явились політв’язні. Знову на стінах СІЗО червоно-чорні прапори. Знову судять добровольців, а не сепаратистів. ( Корбана політв’язнем не вважаю).
- Два роки потому бути журналістом і громадським активістом не менш небезпечно, як при владі Януковича. І фразу «А тобі не страшно таке писати?» – ти чуєш в 2 рази частіше, ніж до 2014 року.
- Бо за два роки в пріоритеті керівників держави ті ж самі кати і вбивці демократії та слуги Януковича. Тим часом військові – як нерідні діти.
- Досі надійним тилом для захисника України і героя є його відремонтований за власні гроші броньовик, волонтери, родина та односельчани, а не державна машина.
- За два роки корупція буяє ще буйнішим цвітом, ніж до революції. За два роки влада з величезним кредитом довіри – не змогла створити чесну міліцію, Прокуратуру, СБУ та суди. В Україні немає справедливості. Немає базового принципу демократії. В той же час керівники держави запевняють нас, що все нормально.
- Бо до другої річниці сміливці б’ють регіоналів та чиновників, а українці сміливцям аплодують. Щиро аплодують і чекають моменту, щоб приєднатися! Бо влада повертає нас в часи Кармелюка, Довбуша, Залізняка та Гонти. Народних месників. В кого сила – в того й справедливість. Діло ведуть до кривавого повстання. А це відео навіть через два роки досі актуальне як ніколи: https://www.youtube.com/watch?v=F78TlIlPDF4
І головне, чомусь мені соромно йти. Соромно, що ми зробили так мало. Ми, українці. І складні часи тому не виправдання. Вибачте мене ті, хто віддав своє життя в цій боротьбі.
Нема що святкувати, коли боротьба ще нескінчена. Поки щодня гинуть борці за ту саму країну. Поки інші щодня заробляють на тій крові, і крадуть. Вшанувати загиблих на майдані потрібно, але це буде в січні й у лютому. Скромною панахидою і щирою молитвою. А ще взяти за барки кожного політика, плюнути йому в обличчя і спитати його: «Де справедливість?»
Бо політики не забули про посади, але забули про сиріт, яких подарували нам цих два кривавих роки. І ми з вами забули! https://www.youtube.com/watch?v=MdnjXyrjG28
Боротьба тільки починається. Україна балансує на межі. Але ми справимося. Народ вже не перший рік рятує цю країну. Бо кожен з нас то і є Україна.
Пробачте нас загиблі герої – ми виправимося!
Опубліковано зі сторінки Юрія Дюга у мережі Фейсбук
Джерело: RvNews