Ситуація на Млинівщині: релігійна громада перейшла до ПЦУ, а настоятель протестує
84 відсотки вірян Свято-Покровського храму Малодорогостаївського старостинського округу проголосували за перехід до ПЦУ. Проте священик своїми діями показує, що він не їхній пастир...
Автор : Віталій Тарасюк
Релігійна громада Свято-Покровського храму Малодорогостаївського старостинського округу зібралася, так би мовити, на фінальні збори, на яких розв’язала складний вузол щодо переходу Свято-Покровської церкви села Малі Дорогостаї у підпорядкування Православної церкви України. Парафіяльна громада не вперше обговорювала це питання, а результати голосування в Малих Дорогостаях, Брищах і Маслянці остаточно засвідчили: із 784-х вірян – 661 проголосували за зміну канонічної підлеглості храму, 106 – проти такого рішення, ще 17 утрималися.
Якщо ці цифри трансформувати у відсотки, то за перехід Малодорогостаївської Свято-Покровської церкви у підпорядкування ПЦУ віддали голоси 84 відсотки вірян. Тобто можна стверджувати: на Млинівщині з’явилася перша ластівка, яка засвідчила: полку храмів ПЦУ місцевого благочиння прибуло…
Велелюдне представництво членів релігійної громади на зборах у селі минулої неділі засвідчило: люди хочуть поставити крапку у важливому для них питанні. Після обрання керівних органів зборів головуюча Катерина Теплюк надала слово благочинному Млинівського благочиння ПЦУ о. Володимиру (Левандовському) й він поінформував про Об’єднавчий Собор, на якому об’єдналося три гілки православ’я в Україні: УПЦ Київського патріархату, УАПЦ та кілька єпархій УПЦ Московського патріархату.
На жаль, чимало громадян не вельми глибоко занурюються в зміст об’єднавчого процесу та надання Томосу про автокефалію ПЦУ і вносять чимало деструктиву. Однак, незважаючи на перепони, процес об’єднання триває і набирає відповідного розмаху. Релігійна громада старостинського округу визначилася і вирішила приєднатися до Православної церкви України.
До речі, на зборах наголошувалося: благочинний о. Володимир категорично заборонив священикам благочиння будь-яким чином впливати на рішення релігійних громад, надавши можливість визначатися самим громадам, а в Малі Дорогостаї прибули лише після запрошення місцевої релігійної громади. І звісно, не агітувати, а лише надати певні роз’яснення.
Чимало цінної і повчальної інформації озвучив настоятель Млинівської Свято-Михайлівської церкви о. Тарас (Варварук). Він, зокрема, нагадав про тривалий і зачасти тернистий шлях Української православної Церкви, наголосив на інших суттєвих моментах, які допомагають зорієнтуватися в церковних питаннях у теперішніх умовах. А доречні приклади, притчі і їх глибокий повчальний зміст із вуст священика лише додали порозуміння і визначеності.
Участь у зборах також взяв настоятель храму в Хорупані о. Віталій Романюк.
Незважаючи на квартет опонентів, який навіть не зареєструвався, на зборах одноголосно ухвалені рішення: про зміну підлеглості у канонічних і організаційних питаннях релігійної громади шляхом внесення відповідних змін до статуту релігійної громади; про зміну назви релігійної громади. Крім того, затверджено Статут релігійної громади в новій редакції. Заодно одноголосно припинені повноваження парафіяльної ради релігійної громади, яка була обрана до зміни підлеглості у канонічних і організаційних питаннях.
Йшлося і про настоятеля місцевого храму. Релігійна громада не проти, аби священик, який нині проводить богослужіння в Свято-Покровському храмі, і далі продовжував душпастирську місію, однак напередодні зборів настоятель храму передав в. о. старости Малодорогостаївського старостинського храму Роману Зіню звернення, в якому йдеться, що він не визнає рішення зборів, вважає їх такими, що порушують Закон про свободу совісті і т.д. Відтак релігійна громада має визначитися зі священиком і головою парафіяльної ради.
Відео UA Рівне
Джерело: RvNews