Підприємці Рівненщини вчилися користуватися європейськими фінансовими інструментами

25.03.2019 21:33   Джерело: RvNews
Опубліковано : Новини Рівненщини

Дрібне фермерство – це майбутнє українського села, запорука його порятунку,  успішного розвитку та інші подібні гасла лунають сьогодні в експертному, громадському та політичному середовищі, коли мова заходить про розвиток сільських територій та аграрного сектору. Але як ці меседжі втілити в життя? Одним з реальних інструментів підтримки дрібного підприємництва є фінансова допомога з боку країн Європейського Союзу. Але більшості вітчизняних аграріїв про неї відомо за принципом: «Чули дзвін, та не знаємо, де він».

null
 Фото надане автором

Виправити цю ситуацію намагаються експерти Сіверського інституту регіональних досліджень під час семінару «Європейські інструменти для розвитку малого та середнього бізнесу України», що проходив  у Рівному  22-23 березня. Він є другим в серії семінарів, що проводяться  у рамках проекту «Використання європейських фінансових інструментів для розвитку агропромислового сектору (МСП) України», який в свою чергу реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» у рамках проекту «Громадська синергія».

Насамперед порівнювалися підходи, що діють в європейській та українській політиці стосовно підтримки підприємництва; аналізувалися відповідні загрози та виклики для МСП України та з’ясовувалося, що саме заважає українському МСП скористатися європейською фінансовою допомогою.  На думку учасників, основні перепони – це необізнаність, невміння правильно оформити проектну заявку, відсутність особистих лідерських якостей і, в той же час, замала кількість програм з підтримки бізнесу, недосконалість вітчизняного законодавства. Керівник проекту, Людмила Чабак, наголосила, що пошук європейських джерел фінансування вимагає активності та чіткої мотивації від суб'єктів МСП.

null
 Фото надане автором

Подальша розмова стосувалася можливостей щодо навчання та отримання інформації щодо започаткування та розвитку бізнесу, запровадження інновацій та пошуку партнерів. А це – фінансові установи, фонди та програми, за якими надаються кредити та гранти на розвиток МСП, можлива допомога від громадських організацій та дорадчих служб щодо підготовки проектних пропозицій та ін.

У форматі тренінгу учасники зустрічі відпрацьовували алгоритм кроків в отриманні «європейських» грантів та кредитів, вчилися формувати бізнес-ідеї та проектні заявки з врахуванням відповідних вимог грантодавців та опанували вміння самопрезентації, презентації власної справи, продукції тощо. Знайомство з реальними історіями успіху українських підприємців, що змогли скористатися європейською фінансовою допомогою, сприяло подоланню міфів щодо її недоступності та спонукало присутніх на семінарі повірити у власні сили.

В обговоренні взяли представники фермерських господарств Рівненщини, Державного навчального закладу «Рівненський обласний навчальний центр АПК», Департаменту АПР Рівненської ОДА, громадських організацій, а також гості з сусідніх областей, яких зацікавила тема семінару (зокрема,  заступник Конотопського міського голови, керівник ГО з Кременчука, Полтавської обл.). Наступні заходи в рамках проекту будуть проведені  в містах Харкові, Чернівцях та Миколаєві. 

Семінар проводився в рамках проекту «Використання європейських фінансових інструментів для розвитку агропромислового сектору (МСП) України», який реалізується Сіверським інститутом регіональних досліджень за фінансової підтримки Європейського Союзу та  Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна–ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Окремі думки, озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково  відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Автор: Дмитро Казіміров


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews