«Майдан: усна історія»: у Рівненському краєзнавчому музеї відзначили річницю Революції Гідності
Опубліковано : Новини Рівненщини
21 листопада згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року в нашій державі відзначається День Гідності та Свободи. Саме на вшанування подій на Майдані у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід: «Майдан: усна історія» (презентація історичних досліджень та спогадів учасників Революції Гідності).
Під час заходу були представленні наукові дослідження про події Євромайдану, які започатковані Інститутом національної пам’яті, відеоспогади, що фіксують особистий досвід громадян, які були учасниками тих подій.
Захід розпочав директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига, який нагадав усім присутнім про День Гідності та Свободи та запропонував хвилиною мовчання згадати усіх Героїв Небесної Сотні.
Далі зі своїми доповідями виступили доповідачі: Ігор Марчук – завідувач відділу нової та новітньої історії ( Усна історія Революції Гідності у виданнях Українського інституту національної пам’яті.); І. Черницька – наукова співробітниця відділу нової та новітньої історії (Володимир Пастушок: Мій Майдан); О. Семенович – старша наукова співробітниця відділу давньої історії та археології (Тарас Більчук – «Ангел-охоронець» Майдану); Т. Міненко -завідувачка сектору мистецтв (Архістратиг Михаїл – покровитель Революції Гідності).
Завітали на захід слухачі курсів Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, його проректор Іван Вєтров та Юрій калітинський - начальник відділу охорони історико-культурної спадщини обласного управління культури.
Підсумувавши захід Олександр Булига додав, що День Гідності і Свободи – це не просто чергове свято в календарі. Минуле будь-якого народу містить дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Тому ми шануємо героїчні сторінки своєї історії та передаємо пам'ять про них. Адже хто не знає свого минулого, той не вартий щасливого майбуття.
Автор: Н. Шаюн – ст. науковий співробітник відділу маркетингу, розвитку та інвестування.
За матеріалами http://prostir.museum
Джерело: prostir.museum