В Україні хочуть заборонити пластикові пакети

02.06.2021 15:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Вікторія Синиця

Верховна Рада України підтримала законопроект №2051-1. Згідно з документом, пластикові пакети не можна буде ні виготовляти, ні продавати.

Документ обмежує використання в Україні одноразових пластикових пакетів та ставить крапку в історії обігу в Україні оксорозкладних пакетів (це саме ті, які за 3 роки стануть мікропластиком і є не дружні до довкілля, склад яких: 99% звичайний поліетилен та 1% оксорозкладної домішки, що розкладаються на мікроплатик, до того ж тільки за умови доступу кисню).

Оксорозкладні пакети давно заборонені в ЄС. Як ніколи багато поліетилену використовують усі в час пандемії. 

Нагадаємо, 28 січня депутати Верховної ради зареєстрували законопроект №9507 «Про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обігу», який запровадить обмеження щодо використання пластикових пакетів в Україні, передає Ecotown.

Законопроект розроблений на основі Директиви Європейського Парламенту № 94/62/EC та чинних законів країн-членів ЄС. Згідно проекту закону пропонується:

Заборонити надання поліетиленових пакетів на безоплатній основі з 1 січня 2021 року. Заборонити реалізацію поліетиленових пакетів з товщиною стінки до 50 мікрон з 1 січня 2022 року.

Ввести обов’язкову сертифікацію пакетів на придатність до біорозкладу (для біорозкладних пакетів) у відповідності до національних стандартів з 1 січня 2021 року.

Законопроектом передбачені виключення з гігієнічних міркувань. Заборона не розповсюджується на надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікрон та розмірами 225мм*345мм*450мм, що використовуються для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою.

«Запропоновані обмеження сприятимуть розвитку ринку альтернатив пластикових пакетам в країні. Замість них можна використовувати текстильні сумки та мішечки, паперові пакети, або пакети з крохмалю, які використовуються в країнах ЄС, що ввели заборону на пластикові пакети», – заявляють у ГО «Ресінк».

Виробництво пакетів з крохмалю можливе на існуючому обладнанні українських виробників пакетів і не потребує додаткових інвестицій. А враховуючи потенціал України як аграрної країни, ми можемо стати провідним виробником біорозкладної гранули з крохмалю у світі, передає “Ресурс“.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews