Одну з вулиць Рівного хочуть перейменувати на честь Василя Червонія

03.08.2022 14:59   Джерело: RvNews
Опубліковано : Новини Рівненщини

У Рівному одну з вулиць хочуть перейменувати на честь Василя Червонія. Жителі й гості міста можуть взяти участь в опитуванні.

ВЗЯТИ УЧАСТЬ В ОПИТУВАННІ

Довідка.

Василь Михайлович Червоній  (1958-2009) – політичний та громадський діяч, один з лідерів боротьби за незалежність України на Рівненщині та в Україні, депутат Верховної Ради України чотирьох скликань. Входив до складу Комісії Оборони і  безпеки, виступав проти ядерного роззброєння України.

У 1988 році створив перший на Рівненщині осередок Товариства української мови. У 1989 році був одним із засновників і керівників Народного Руху України. Протягом 2005-2006 років - голова Рівненської облдержадміністрації.  Депутат Рівненської обласної ради І та VI скликань (1990, 2006). Голова Рівненської Крайової Організації НРУ (19911999), член Президії Центрального проводу НРУ (19971999). Член Вищої Церковної Ради УПЦ Київського Патріархату, староста Свято-Покровського кафедрального собору (м. Рівне), збудованого під його керівництвом. 

За визначний особистий внесок у відстоювання національної ідеї, становлення і розвиток Української незалежної держави та активну політичну і громадську діяльність посмертно нагороджений Орденом Свободи.

Проживав у місті Рівному на вулиці Гагаріна, саме тому однією з пропозицій є  - перейменувати вулицю Гагаріна іменем Василя Червонія.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews