У Рівному презентували давні поліські обряди, пов’язані зі святкуванням Трійці (ФОТО)

09.06.2023 08:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олекса Мирожит

Це один із найдавніших обрядів «Водіння Куста» та гастрономічна спадщина Троїцьких свят, яка збереглася в одній з громад Здолбунівщини.

Презентація відбулася в «Етносадку» Рівненського обласного центру народної творчості в рамках семінару Нематеріальна культурна спадщина в громадах, що є частиною обласного проєкту «ЕТНООСВІТА».

Водіння Куста – це прадавній обряд, поширений в селі Сваричевичі колишнього Дубровицького району й занесений до нематеріальної культурної спадщини України. Його презентували учасники гурту традиційного поліського співу «Ранкова роса» Рівненського ліцею №28 під керівництвом Алли Ковальчук.

Для шанувальників поліських традицій також влаштували частування традиційними стравами, які готували до Троїцьких свят в Мізоцькій громаді. Їх приготувала Галина Шебуня - завідувачка клубом-філією села Білашів. Колориту дійству додав народний аматорський фольклорний ансамбль «Родовід» із села Нова Мощаниця, керівником якого є Любов Мариніна.

 - Приємно спостерігати, як постійно зростає інтерес до наших прадавніх традицій, до спадщини, яку наші пращури передавали з покоління до покоління і тим самим зберегли. Адже такими заходами наш заклад прагне спонукати сучасних українців і надалі берегти цю спадщину, бо вона унікальна і вирізняє наш поліський край з-поміж інших регіонів, - зауважила директорка центру народної творчості Ірина Рачковська-Баковецька.

Фахівці цього комунального закладу обласної ради активно ведуть роботу зі збереження нематеріальної культурної спадщини Рівненського Полісся, налагоджують співпрацю з етнографічними закладами інших областей, щоб обмінюватися досвідом, ділитися унікальними знахідками та знайомити з ними свої громади.

Тож під час семінару розповіли і про напрямки роботи з Національним музеєм народної архітектури та побуту України, в колекціях якого зібрана історія та культурне надбання з різних куточків України.

Про свою багаторічну етнографічну діяльність, численні експедиції  розповіла відома на Рівненщині краєзнавиця, старша наукова співробітниця Рівненського обласного краєзнавчого музею Алла Українець.

Старовинний автентичний одяг Рокитнівщини представила авторка проєкту Юлія Коханевич, яка очолює відділ культури і туризму Рокитнівської селищної ради.

Пресслужба Рівненської облради


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews