Про початок нового сесійного тижня у Верховній Раді України повідомив народний депутат від Рівненщини, член комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Роман Іванісов:
"Новий сесійний тиждень розпочали з продовження воєнного стану та розгляду соціальних законопроектів.
Відтак, дію воєнного стану та загальну мобілізацію продовжено ще на 90 днів - з 10 листопада 2024 до 7 лютого 2025 року включно.
Законопроекти щодо ветеранської сфери прийняті у першому читанні:
- №11007 щодо формування комплексного підходу до внутрішньої політики у ветеранській сфері (тут і про забезпечення прав ветеранів, і про вшанування пам’яті, і про створення умов переходу від військового до цивільного життя тощо);
- №10258 про ветеранське підприємництво;
- №11116 щодо уточнення норм, що регулюють надання соцгарантій ветеранам війни та членам сімей загиблих Захисників і Захисниць України;
- №11123 щодо правового статусу громадських об’єднань ветеранів війни.
Підтримую всі ці законопроекти, адже переконаний, що ветерани війни, їхні родини, а також родини загиблих Захисників і Захисниць заслуговують на нашу підтримку та увагу. Вони віддають свої сили, здоров'я, а іноді й життя заради нашої свободи. Тому ми повинні створити для них умови, які дозволять їм адаптуватися до мирного життя, гідно жити, займатися улюбленою справою і відчувати турботу держави.
Також сьогодні проголосували в цілому за законопроект №12039 про угоди зі слідством (стосується корупційних правопорушень). У Кримінальному Кодексі України з’являється нова стаття, яка дозволяє (у випадку співпраці фігуранта зі слідством через викриття співучасників та надання згоди на відшкодування шкоди) призначати менший строк ув’язнення. Також суд може визначати як додаткове покарання сплату досить великого штрафу в залежності від тяжкості злочину. Вже говорив, що впровадження норми цього документу є одним з наших міжнародних зобов’язань, зокрема, за Ukraine Facility Plan.
Ще один законопроект, прийнятий в цілому - № 11225 про вдосконалення медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). У законі передбачена, зокрема, цифровізація процесів (внесення даних до електронної системи охорони здоров’я, можливість онлайн-участі у засіданнях комісій тощо), а також можливість присутності адвокатів та лікарів пацієнтів. Водночас, поки що не зрозуміло, яка доля спіткає власне МСЕКі, адже є рішення РНБО, яке передбачає ліквідацію комісій з 1 січня 2025 року".