Роман Іванісов: Мета законопроекту - боротьба з чорними лісорубами та незаконними пилорамами

05.11.2024 12:59   Джерело: RvNews
Опубліковано : Новини Рівненщини
Народний депутат від Рівненщини Роман Іванісов прокоментував недостовірну інформацію щодо покарання за дрова, яку почали розповсюджувати у соцмережах:
 
"10 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроект №9665 щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері лісокористування та протидії незаконному обігу деревини. Під час обговорення та розгляду ініціативи в залі, була чітко сформульована мета законопроекту - боротьба з чорними лісорубами та незаконними пилорамами. Проте вчора почала розповсюджуватися недостовірна інформація, що внаслідок ухвалення законопроекту власників приватних домогосподарств «посадять за ґрати» на термін від 5 до 7 років за відсутність підтверджуючих документів на дрова.
 
Автором законопроекту є народний депутат Максим Павлюк, тому вчора колеги по Верховній Раді звернулися до нього правильно розтлумачити норми законопроекту, щоб надалі запобігти пересудам і заспокоїти власників домогосподарств.
 
Особа не несе жодної відповідальності за зберігання 30 м куб. соснових дров або 15 м куб. дубових. Це той об’єм, який потрібен домогосподарству на опалювальний сезон, і навіть дещо із запасом, - пояснив Максим Павлюк.
За його словами, проголосований законопроєкт стосується «чорних лісорубів», незаконних пилорам, але аж ніяк не населення, яке обігрівається дровами. Він покликаний зупинити незаконні вирубки й жодним чином не стосується деревини побутового обсягу. А саме - 30 м куб. сосни, або 15 м куб. дуба.
 
«Тому для звичайних домогосподарств, які не займаються переробкою чи продажем деревини у промислових масштабах, цей законопроєкт значення не матиме, - зазначив народний депутат. - Але навіть якщо хтось, розуміючи складність ситуації, невизначеність в енергетиці, заготував на цю зиму більше, ніж 15 кубів дубових дров чи 30 куб. м соснових, для них немає причин перейматися. Закон не має зворотної сили в часі, відтак державні органи, зокрема й поліція, не має права вимагати документи на наявну деревину, яка придбана до набрання законом чинності».
 
«Опалювальний сезон розпочався. Тому навіть суто технічно у цій частині норми закону запрацюють не раніше, як із початку підготовки до наступного опалювального сезону. Цей законопроєкт покликаний не шукати дрова у дворах людей, а запобігти обігу нелегальної деревини та зберегти природу, привести норми українського законодавства до європейських вимог», - підсумував Максим Павлюк".
 
Від себе додам, - пише Роман Іванісов на своїй сторінці у ФБ, - що ст. 246-1 ухваленого законопроекту чітко говорить, що відповідальність за зберігання деревини без відповідних документів настає з моменту, коли її вартість перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (наразі це 30280 грн). Тобто тим домогосподарствам, які з моменту набуття чинності закону матимуть можливість закупити в лісгоспі або заготувати дрова в більшому об’ємі на більшу суму з підтверджуючими документами, взагалі не варто хвилюватися, - наголосив Роман Іванісов.
 
 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews